شما اینجا هستید
اجتماعی » ثبت جهانی دانشگاه تهران

شهردار جدید تهران : دانشگاه تهران پتانسیل ثبت جهانی دارد.

شهردار جدید تهران با حضور در دانشگاه تهران در مراسم افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های مقاوم‌سازی، بهسازی و تجهیز ساختمان دانشکده حقوق و علوم سیاسی شرکت کرد.

پیروز حناچی شهردار جدید تهران در مراسم افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های مقاوم‌سازی، بهسازی و تجهیز ساختمان دانشکده حقوق و علوم سیاسی که محمود نیلی رئیس دانشگاه تهران، عباس آخوندی وزیر سابق راه‌وشهرسازی و عباس مصلی‌نژاد خیّر فرهنگی نیز در آن حضور داشتند، شرکت کرد.
شهردار جدید تهران در ابتدای سخنانش به همکاران خود در دانشگاه تهران تبریک گفت و اضافه کرد: مخصوصا به بنیاد جناب مصلی‌نژاد تبریک می‌گویم که اثرات خیر فعالیت‌های آن را در اقصی‌نقاط کشور می‌بینیم.
شهردار جدید تهران خاطر نشان کرد: باید درمورد کاری که اینجا انجام شده بگویم که دانشگاه تهران پتانسیل ثبت جهانی دارد، هم به جهت قدمت و هم با تکیه بر اهمیت وقایعی که در آن اتفاق افتاده. ما در جهان بناهای مدرن دیگری نیز داریم که به ثبت جهانی رسیده‌اند، مثل دانشگاه کاراکاس. معماران مشهور و مهم خارجی‌ای بوده‌اند که بسیاری از بناهای این دانشگاه را طراحی کردند.
پیروز حناچی ضمن اشاره به این‌که باید به مسئولین دانشگاه تهران تبریک گفت که مرمت را جایگزین بازسازی کردند، عنوان کرد: حرکتی در دنیا به‌وجود آمده که هم نشاط‌ آور است و هم از قبل آن تغییرات بسیاری ایجاده شده است. مثلا یکی از بزرگترین مراکز تفریحی لندن را در ساختمانی برپا کرده‌اند که قبلا نیروگاه برق بوده. نهضت به‌سازی به‌جای بازسازی بسیار اهمیت دارد.
شهردار جدید تهران در پایان خاطرنشان کرد: اجازه بدهید به بنیاد مصلی‌نژاد نیز اشاره‌ای کنم. در ابتدای دولت اول روحانی رفته بودیم کاشان. پدر من در کار فرش بوده، به همین خاطر فرش را می‌شناسم. ما را به کارگاهی بردند که فرش‌های بسیار قدیمی کاشانی در آن بافته می‌شد که مدت‌ها بود نوی آن را ندیده بودم؛ دیدم به لطف بنیاد مصلی‌نژاد صنعتی زنده شده بود که داشت منسوخ می‌شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند