شما اینجا هستید
آخرین اخبار » تفاهم نامه وزارت ارتباطات و شهرداری تهران

امضای تفاهم نامه وزارت ارتباطات و شهرداری تهران برای توسعه همکاری در همایش تهران هوشمند

آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و پیروز حناچی شهردار تهران در همایش «تهران هوشمند» برای توسعه همکاری ها تفاهم نامه امضا کردند.

دکتر محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از امضای تفاهم نامه وزارت ارتباطات و شهرداری تهران در جمع خبرنگاران، بیان کرد: این تفاهم نامه برای همکاری و توسعه زیرساخت های دولت الکترونیکی است که شهرداری تهران نیز به آن می پیوندد.

آذری جهرمی توسعه زیرساخت های شهر هوشمند را یکی دیگر از برنامه های همکاری با شهرداری تهران عنوان کرد و عنوان کرد: آنتن هایی در سطح شهر برای ایجاد ارتباطات غیر از ارتباطات نسل ۳ و ۴ موبایل وجود دارد که با توجه به ۱۴۰۰ کیلومتر فیبر نوری که در شهر تهران کشیده شده بر اساس بند ۶۷ قانون برنامه ششم توسعه این شبکه فیبر نوری می تواند برای ظرفیت های شبکه ملی اطلاعات مورد استفاده قرار گیرد و با برچیده شدن این دکل ها سلامت فرکانسی شهر تامین می شود و کیفیت ارتباطات نیز بهتر می شود.

آذری جهرمی، اشتراک گذاری اطلاعات و فعالیت کسب و کارهای این حوزه را یکی دیگر از همکاری های وزارت ارتباطات و شهرداری تهران در قالب این تفاهم نامه عنوان کرد.

شهردار تهران نیز با قدردانی از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و اظهار امیدواری نسبت به اینکه تفاهم نامه وزارت ارتباطات و شهرداری تهران نشانی از شروع همکاری های گسترده باشد، ادامه داد: هوشمندسازی شهرها پنج مرحله دارد و تهران در مرحله اول یعنی برنامه ریزی است، حناچی افزود: امیدواریم که فصل جدیدی از کمک به تمام شهرداری های کشور آغاز شود که در نحوه اداره امور تاثیرگذار خواهد بود.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: امروز حرکت به سمت شهر هوشمند یک الزام است و البته باید بین شهر الکترونیک و هوشمند تفاوت قایل شویم. هوشمندی شهر و دسترسی آزاد به دیتاها بسیار موثر است. ایجاد درآمدهای پایدار بسیار مهم است و باید منابع جدیدی را در شهر تعریف کنیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند