جزییات تازه از مذاکرات حج ۹۸

7 ماه پیش
Rate this post
رئیس سازمان حج و زیارت تازه ترین جزییات از حضور تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات حج سال ۹۸ را مطرح کرد؛ سفر علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت و هیئت همراه به دعوت وزیر حج عربستان سعودی انجام گرفته است.

علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت تازه ترین جزییات از حضور تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات حج ۹۸ را در صفحه اینستاگرام خود مطرح کرد؛ سفر وی و هیئت همراه به دعوت وزیر حج عربستان سعودی انجام گرفته است.

متن کامل یادداشت رییس سازمان حج و زیارت و جزییات این مذاکره با وزیر حج عربستان سعودی به شرح ذیل است:

همه ساله وزارت حج عربستان از همه کشورهای اسلامی در رابطه با حج تمتع دعوت به عمل می آورد که بر همین اساس و طبق روال معمول از سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران نیز دعوت به عمل آمد تا برای حج ۱۴۴۰ سفری را به عربستان داشته باشیم.

اساسی ترین موضوع در مذاکرات بحث امنیت، عزت و کرامت حجاج ایرانی است، موضوعات ذکر شده همیشه جزو مطالبات سازمان حج و زیارت از طرف سعودی بوده است؛ امیدواریم امسال هم با تفاهم و همکاری که با وزارت حج عربستان سعودی در رابطه با حج ۱۴۴۰ داریم، بتوانیم با رفع مشکلات سنوات قبل، حجی توأم با عزت، کرامت و امنیت برای حجاج ایرانی داشته باشیم.
هماهنگی های لازم در حوزه تأمین مسکن، حمل و نقل و اسکان زائران جزو مسائل جدی است و به دلیل اینکه ما در طول سال در عربستان حضور نداریم، این هماهنگی ها باید در زمان فشرده تری به نسبت دیگر کشورها انجام شود که امیدواریم در این سفر بتوانیم مقدمات اعزام هیئت های مسکن، حمل و نقل و تغذیه را به عربستان انجام دهیم.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مدیر سایت

بدون دیدگاه

رسانه های همکار