شما اینجا هستید
آخرین اخبار » اعتراض شهرداری های کلانشهرها به لایحه بودجه ۹۸

اعتراض شهرداری های کلانشهرها به لایحه بودجه ۹۸
معاونین برنامه ریزی وسرمایه سازمانی شهرداری های کلانشهرها طی نشستی ایرادات مفاد مرتبط با مدیریت شهری در لایحه ی بودجه سال ۹۸ را بررسی و پیشنهادات اصلاحی خود را در این زمینه اعلام کردند.
شهریار آل شیخ رئیس کمیسیون برنامه ریزی مجمع شهرداران کلانشهرها، تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۸ را از مهمترین ایرادات آن عنوان کرده و خاطرنشان کرد: متاسفانه در این تبصره شهرداریها یک نهاد دولتی تلقی شده و تمام برنامه ریزی ها، درآمدهای پایدار، منابع و مصارف و همچنین استقلال شهرداری ها متاثر از همین نگاه است و شهرداری ها تنها به عنوان یک مواجب بگیر دولت در نظر گرفته شده اند.
آل شیخ در ادامه عنوان کرد : بر اساس لایحه ی پیشنهادی دولت تشخیص چگونگی توزیع و مصرف عوارض، تنها از سوی شورای برنامه ریزی و توسعه استان انجام می شود در حالی که شهرداری ها عضو این شورا نیستند و از سوی دیگر عوارض ارزش افزوده بر اساس قانون متعلق به شهرداری هاست و نباید هیچ مرجع دیگری وظیفه ی اولویت بندی ، تخصیص و مصرف اش را داشته باشند.
وی در ادامه افزود : در صورت تصویب این لایحه این بخش از درآمدهای شهرداری از شمول بودجه مصوبات شورا و تصمیم گیری های شهرداری کلا خارج می شود و از سوی دیگر حتی ممکن است به تشخیص شورای برنامه ریزی و توسعه استان، این بودجه هیچ وقت در اختیار شهرداری ها قرار نگیرد .
رئیس کمیسیون برنامه ریزی مجمع شهرداران کلانشهرها با بیان اینکه اصلاح این امر نیاز به همت عمومی و عزم جدی دارد افزود: در این موضوع زمان از اهمیت بالایی برخوردار است  چرا که تنها کمتر از  ۲ هفته برای هماهنگی با کمیسیون های تخصصی و ۱۰ روز هم برای بازنگری کمیسیون تلفیق فرصت باقی مانده است.
آل شیخ در انتها ابراز امیدواری کرد : در این نشست بند های مرتبط با مدیریت شهری به همراه اصلاحیه ی مورد نظر در اختیار معاونت های برنامه ریزی شهرداری های کلانشهرها قرار گرفته است  تا آنان از طریق رایزنی و  اطلاع رسانی به نمایندگان استان های متبوع در مجلس شورای اسلامی شرایط اصلاح آن را فراهم کنند .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند