شما اینجا هستید
آخرین اخبار » آموزش تلفیقی در جامعه برای افراد نیازمند

آموزش تلفیقی و تغییر نگرش جامعه، گام نخست در حرفه آموزی افراد با نیازهای ویژه می باشد.

روح الله فتح آبادی کارشناس علم روانشناسی در گفت وگویی با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری اصل ماجرا در مورد آموزش تلفیقی درجامعه به بیان نظرات خود پرداخت.

روح الله فتح آبادی کارشناس رشته روانشناسی از دانشگاه علامه طباطبایی ضمن ضرورت ایجاد آموزش تلفیقی در جامعه بیان داشت: هدف اصلی از اشتغال در افراد با نیازهای ویژه همانند افراد عادی رسیدن به استقلال می باشد و همین عامل سبب افزایش اعتماد نفس, شکوفایی توانایی ها, افزایش انگیزه برای یادگیری بیشتر, اجتماعی شدن و… در افراد با نیازهای ویژه می شود.

فتح آبادی افزود: تغییر نگرش, احترام به حقوق این افراد توسط سازمان های دولتی و آموزش عموم جامعه برای آشنایی با این افراد بسیار مهم می باشد.

این کارشناس در ادامه خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این اهداف پیشنهاد می شود مسئولین سازمان آموزش و پروش بستری فراهم کنند تا دانش آموزان با نیازهای ویژه حدالامکان در مدارس عادی بصورت تلفیقی آموزش ببینند در این صورت است که کودکان عادی از ابتدا فرهنگ تعامل با دانش آموزان با نیازهای ویژه را یاد می گیرند و یاد می گیرند که به حقوق این دانش آموزان هم توجه کنند و صرفا به کم توانی آنها توجه نکنند. زمانی که دانش آموزان با نیازهای ویژه در مدارس استثنایی آموزش می بیینند علاوه بر این که ارتباط آنها از جامعه دور می شود، از یادگیری بسیاری از مهارت ها محروم می شوند متقابلا اصطلاح ” استثنایی” تاثیر منفی بر قضاوت دانش آموزان عادی نسبت به دانش آموزان می گذارند. اگر این بستر فراهم شود, کم کم نگرش کل جامعه و کارفرمایان نسبت به این افراد و توانایی هایشان تغییر خواهد کرد.

فتح آبادی در انتها عنوان کرد: لازم به ذکر است آموزش تلفیقی تاثیرگذار نیازمند خدمات و تسهیلات ویژه فیزیکی و آموزشی می باشد و در پایان این نکته را باید در نظر گرفت که شدت مشکلات برخی از دانش آموزان با نیازهای ویژه به گونه ای هست که نمی توانند از خدمات آموزش تلفیقی بهره مند شوند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند