آموزش تلفیقی در جامعه برای افراد نیازمند

6 ماه پیش
photo 2019 01 17 11 13 07 - آموزش تلفیقی در جامعه برای افراد نیازمند
Rate this post

آموزش تلفیقی و تغییر نگرش جامعه، گام نخست در حرفه آموزی افراد با نیازهای ویژه می باشد.

روح الله فتح آبادی کارشناس علم روانشناسی در گفت وگویی با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری اصل ماجرا در مورد آموزش تلفیقی درجامعه به بیان نظرات خود پرداخت.

روح الله فتح آبادی کارشناس رشته روانشناسی از دانشگاه علامه طباطبایی ضمن ضرورت ایجاد آموزش تلفیقی در جامعه بیان داشت: هدف اصلی از اشتغال در افراد با نیازهای ویژه همانند افراد عادی رسیدن به استقلال می باشد و همین عامل سبب افزایش اعتماد نفس, شکوفایی توانایی ها, افزایش انگیزه برای یادگیری بیشتر, اجتماعی شدن و… در افراد با نیازهای ویژه می شود.

فتح آبادی افزود: تغییر نگرش, احترام به حقوق این افراد توسط سازمان های دولتی و آموزش عموم جامعه برای آشنایی با این افراد بسیار مهم می باشد.

این کارشناس در ادامه خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این اهداف پیشنهاد می شود مسئولین سازمان آموزش و پروش بستری فراهم کنند تا دانش آموزان با نیازهای ویژه حدالامکان در مدارس عادی بصورت تلفیقی آموزش ببینند در این صورت است که کودکان عادی از ابتدا فرهنگ تعامل با دانش آموزان با نیازهای ویژه را یاد می گیرند و یاد می گیرند که به حقوق این دانش آموزان هم توجه کنند و صرفا به کم توانی آنها توجه نکنند. زمانی که دانش آموزان با نیازهای ویژه در مدارس استثنایی آموزش می بیینند علاوه بر این که ارتباط آنها از جامعه دور می شود، از یادگیری بسیاری از مهارت ها محروم می شوند متقابلا اصطلاح ” استثنایی” تاثیر منفی بر قضاوت دانش آموزان عادی نسبت به دانش آموزان می گذارند. اگر این بستر فراهم شود, کم کم نگرش کل جامعه و کارفرمایان نسبت به این افراد و توانایی هایشان تغییر خواهد کرد.

فتح آبادی در انتها عنوان کرد: لازم به ذکر است آموزش تلفیقی تاثیرگذار نیازمند خدمات و تسهیلات ویژه فیزیکی و آموزشی می باشد و در پایان این نکته را باید در نظر گرفت که شدت مشکلات برخی از دانش آموزان با نیازهای ویژه به گونه ای هست که نمی توانند از خدمات آموزش تلفیقی بهره مند شوند.

Rate this post
2
برچسب ها :
نویسنده مطلب مدیر سایت

2 دیدگاه

 • سارا
  2 هفته پیش

  اقای فتح ابادی, توی نوشتن مقاله بم کمک کردین , جور دیگه نمیشد پیداتون کنم کارتون دارم
  لطفا تماس بگیرید
  ۰۹۳۳۱۱۷۷۸۹۸

  • مدیر سایت
   2 هفته پیش

   سلام و وقت بخیر شماره تماس شمارا برای ایشان فرستادم

رسانه های همکار