٤٠ درصد سرطان ها قابل پیشگیری هستند

6 ماه پیش
٤٠ درصد سرطان ها قابل پیشگیری هستند
Rate this post

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر اعلام کرد: ٤٠ درصد سرطان ها قابل پیشگیری هستند.

دکتر افشین استوار مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر همزمان با پویش ملی مبارزه با سرطان  بیان داشت: در سال های اخیر بروز سرطان در سراسر جهان و همچنین ایران رو به افزایش بوده است که البته مهمترین دلیلش افزایش سن جمعیت و افزایش امید به زندگی بوده است. اما دو دلیل عمده دیگر هم در این زمینه به شیوه زندگی نامناسب و عوامل محیطی بر می گردد.

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر خاطرنشان نمود: هر چند بروز سرطان در ایران کمتر از متوسط جهانی است اما با توجه به روند رو به افزایش این بیماری، باید برنامه ریزی دقیقی در این زمینه داشت.

دکتر استوار در ادامه عنوان کرد: تردیدی نیست که بهترین راه برای مقابله با چنین روندی، مشارکت فعالانه سیاستگذاران مختلف در حوزه سلامت و خارج از آن و حضور همیشگی مردم است.

وی همچنین افزود : مردم با اتخاذ روش های خودمراقبتی باید محافظ خود در برابر عوامل خطر بیماری ها باشند، از دیگر سو مسئولان نیز وظیفه دارند ضمن آموزش نظام مند شیوه های خود مراقبتی و ارائه خدمات مناسب فردی برای کنترل عوامل خطر، از ایجاد عوامل خطر جلوگیری و مردم را در برابر آنها محافظت و حمایت کنند.

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر با بیان اینکه  ۴۰ درصد سرطان ها قابل پیشگیری است، گفت:  با رعایت مواردی از جمله پرهیز از مصرف دخانیات، فعالیت بدنی منظم، ایده آل نگهداشتن وزن بدن، تغذیه سالم، محافظت در برابر عفونت ها، محافظت از پوست، رعایت اصول ایمنی در منزل و محیط کار، رعایت سلامت روانی و معنوی زندگی، رعایت سلامت زندگی اجتماعی و مراجعه به پزشک در صورت دارا بودن علایم هشدار دهنده سرطان و فراموشی باورهای نادرست به این مهم دست یافت.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مدیر سایت

بدون دیدگاه

رسانه های همکار