اعتبارات حوزه پژوهش در بودجه ۹۸ کاهش نمی یابد

6 ماه پیش
عدم کاهش اعتبارات پژوهشی سال 98
Rate this post

اعتبارات حوزه پژوهش در بودجه ۹۸ کاهش نمی یابد

محمدباقر نوبخت  رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در بازدید از موسسه سرم سازی رازی استان البرز با اشاره به اینکه موسسات رازی و پژوهشکده بیوتکنولوژی ایران دو مجموعه قدیمی و نوین در بخش تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی هستند، افزود: فعالیت های این موسسات بسیار موثر و حایز اهمیت است.
وی با اشاره به تبصره ۲۱ لایحه بودجه ۹۸ ادامه داد: بر این اساس مقرر شد که از بودجه دستگاه هایی که کار موازی انجام می دهند کاسته شود و در جای مورد نیاز صرف شود. طبق این تبصره لایحه بودجه قرار نیست اعتبارات بخش های تحقیقاتی که نتایج امور آنها برای کشور ثمربخش است، تقلیل داشته باشد.
رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور افزود: به پژوهشگران و محققان بخش کشاورزی این نوید را می دهم که در این راستا علاوه بر عدم کاهش اعتبارات، حمایت ویژه ای نیز از آنها می شود.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اضافه کرد: قاطعانه این پیام را به تمامی دانشمندان کشور می دهم که به دنبال افزایش منابع برای تحقیق و پژوهش هستیم. بودجه سال ۹۸ را با ۴۳۳ هزار میلیارد تومان منابع، ۱۵ آذر ماه امسال تقدیم مجلس شورای اسلامی کردیم.
نوبخت افزود: برای پرداخت مطالبات اعضای هیات علمی دانشگاه ها تاکنون هزار میلیارد تومان تخصیص دادیم و باقی آن نیز تا ماه آینده محقق می شود.
رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور عنوان کرد: امید است مردم جمهوری اسلامی بیش از پیش از محصول علم و دانش محققان کشور بهره مند شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین در بازدید از پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران طی چهل سال گذشته نه‌تنها درزمینهٔ بسط آموزش بلکه درزمینهٔ رشد علمی اقدامات تحسین‌برانگیزی را در سطح جهان داشته است.
نوبخت افزود: این پژوهشکده بیوتکنولوژی است، جمهوری اسلامی ایران طی چهل سال گذشته نه‌تنها درزمینهٔ بسط آموزش بلکه درزمینهٔ رشد علمی اقدامات تحسین‌برانگیزی را در سطح جهان داشته است.
نوبخت در بخش دیگری با اشاره به اینکه استان البرز قطب علمی کشاورزی در کشور محسوب می‌شود، گفت: البرز استانی صنعتی و کشاورزی است که قطعاً پشتیبانی اعتباری از این استان می‌تواند آثار چشمگیری در اقتصاد ملی داشته باشد.
وی با توجه به برنامه‌های که از سوی مدیریت جدید استان در حال پیگیری و اجرا است، گفت: با اجرای برنامه‌های در دستور کار می‌توانیم طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ که جزو سال‌های برنامه ششم است شاهد رفیع‌تر شدن جایگاه استان البرز در سطح ملی داشته باشد.

 بازدید نوبخت از موسسه سرم سازی رازی استان البرز

بازدید نوبخت از موسسه سرم سازی رازی استان البرز

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مدیر سایت

بدون دیدگاه

رسانه های همکار