شما اینجا هستید
آخرین اخبار » اجماع حاکمیتی در سازمان های مردم نهاد

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان با بیان این که اجماع حاکمیتی، رمز موفقیت در همه امور است گفت: باید در حوزه توجه به سازمان های مردم نهاد یا سمن ها نیز اجماع حاکمیتی وجود داشته باشد.

سجاد سالک، مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان در نشست بازخوانی ۴۰ سال حضور جوانان پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: اگر ارداه ای وجود دارد تا از سازمان‌های مردم نهاد جوانان استفاده کنیم باید این اراده در همه ارکان اجرایی کشور وجود داشته باشد.

image34827 300x300 - اجماع حاکمیتی در سازمان های مردم نهاد

وی تصریح کرد: در حالی که یک روز صبح نشستی با حضور سازمان‌های مردم نهاد برگزار می شود اما همان شب از صدا و سیما مستندی پخش شود که اتهام‌های متعددی را معطوف به سازمان‌های مردم نهاد می کند که این امر مردم را نسبت به سمنها و فعالیت جوانانشان در آن ها بی اعتماد می سازد.

وی با انتقاد از نگاه مجرمانه نسبت به سازمان‌های مردم نهاد خاطرنشان کرد: در هر دستگاهی ممکن است تخلفاتی صورت بگیرد اما این به معنای آن نیست که کل این حوزه را مجرمانه تلقی کنیم. خود نیروی انتظامی یا قوه قضائیه هر سال آماری از افراد متخلف در دستگاه خودشان اعلام می‌کنند اما این به آن معنا نیست که کل این نهادها متخلف هستند.

سالک با اشاره به برگزاری تجربه موفق تشکیل مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد حوزه جوانان نیز گفت: ابتدای بهمن ماه امسال انتخابات این مجمع به شکل کاملاً دموکراتیک برگزار شد.

به گفته سالک در حال حاضر ۲۲۷۳ سازمان مردم نهاد از وزارت ورزش و جوانان مجوز دریافت کردند و تشکیل شبکه‌های تخصصی بین آنها باعث ایجاد هم افزایی بین آنان شده است. این در حالیست که در سال ۹۲ تعداد سازمان‌های مردم نهاد حوزه جوانان کمتر از ۲۰۰ مورد بود که طی سال‌های اخیر با رشد چشمگیری روبرو شده است.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان در انتها از تشکیل شبکه سازمان‌های مردم نهاد در حوزه آسیب‌های اجتماعی برای سال ۹۸ خبر داد و گفت: با توجه به افزایش تعداد کمی سازمان‌های مردم نهاد در سال آینده این تشکل‌ها رتبه بندی می‌شوند و به لحاظ کیفی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. پایلوت این طرح در استان‌های سمنان و قزوین اجرا خواهد شد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند