شما اینجا هستید
آخرین اخبار » ضرورت توجه به طب سنتی در کشور

ضرورت توجه به طب سنتی در کشور

فرزانه فتح آبادی کارشناس گیاهان دارویی و طب سنتی در گفت و گویی با خبرنگار پایگاه خبری اصل ماجرا به ضرورت توجه به طب سنتی در کشور پرداخت.

فتح آبادی با اشاره به اینکه بیش از ده ها نوع مکتب درمانی به عنوان طب مکمل در کشورهای مختلف جهان شناخته شده و در حال انجام و بررسی هستند اظهار داشت: معروف ترین و مهمترین نوع مکتب درمانی به عنوان طب مکمل در کشور ایران میتوان به طب سنتی اشاره کرد.

photo 2019 02 14 12 44 21 300x300 - ضرورت توجه به طب سنتی در کشور

 

این کارشناس افزود: در مقایسه با کشورهای اروپایی فرهنگ عمومی استفاده از گیاهان دارویی در کشور ایران کمتر است.

فتح آبادی با ابراز تاسف گفت: قرارنگرفتن فراورده های گیاهی در فهرست مورد قبول بیمه های درمانی خود دلیل توجه کم پزشکان و بیماران به این گونه داروها هست که امید هست مسئولین حوزه بهداشت و درمان توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند.

این کارشناس در ادامه خاطرنشان کرد: رواج بیشتر طب گیاهی در ایران که ثمره تجربیات گسترده دانشمندان و حکمای ایرانی طی زمانهای طولانی است از یک طرف مصرف داروهای شیمیایی و هزینه های مختلف برای واردات دارو و مواد اولیه در کشور را کاهش می دهد و از طرفی عوارض گاها جبران ناپذیری که داروهای شیمیایی دارند روی بیمار تحمیل نمی شود و بیمار رضایت بیشتری نسبت به درمان خود دارد.

فرزانه فتح آبادی کارشناس گیاهان دارویی و طب سنتی در انتها ابراز داشت: به جرات و طی تجربیات میتوانیم بگوئیم که طب سنتی قادر به درمان بسیاری از بیماری ها که بیشتر بر اثر تغذیه نامناسب و غلبه مزاج بوده، هست. درمان در طب سنتی زمان بر هست اما پایدار می باشد. امید که روز به روز شاهد پیشرفت بیشتر این طب در کشور عزیزمان ایران باشیم.

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند