شما اینجا هستید
آخرین اخبار » اداره شهر با جیب مردم پذیرفتنی نیست

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس بر ضرورت ایجاد منابع پایدار برای شهرداری‌ها تاکید کرد و گفت: درآمدهای پایدار شهرداری‌ها نباید از جیب مردم و از طریق دریافت عوارض‌های متعدد تامین شود.

سید احسن علوی نائب رئیس کمیسیون مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد شهرداری تهران در تامین منابع مالی گفت: قرار نیست برای جبران نقدینگی شهرداری دست در جیب شهروندان کنیم .

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه تامین درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها اصلی انکارناپذیر است و شهرداری‌ها برای استقلال بیشتروعدم وابستگی به بودجه‌های دولتی باید منابع پایداری را برای خود در نظر گیرند. تصریح کرد: تامین منابع پایدار از جیب مردم با اخذ عوارض‌ متعدد پذیرفتنی نیست. تامین منابع پایدار شهرداری‌ها از طریق اخذ عوارض‌ متعدد از مردم درست نیست و این تنها فشار مضاعفی بر مردم است.

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها نباید از جیب مردم تامین شود، تصریح کرد: اخذ عوارض‌ متعدد به بهانه ساخت وساز و نوسازی ، تونل های شهری ، طرح ترافیک و … از مردم با توجه به شرایط اقتصادی زندگی مردم تصمیم اشتباهی برای ایجاد درآمدهای پایدار شهرداری‌ها است و مردمی که به واسطه تورم و شرایط بحرانی اقتصادی در تنگنا هستند نباید به عنوان منابع پایدار شهری داری ها نگاه شوند.

وی تصریح کرد: معتقدم باید راهکارهای پیش‌بینی شود که فشار اقتصادی به مردم وارد نشود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند