شما اینجا هستید
آخرین اخبار » مدیریت بلایا با داده های ماهواره ای

​رییس سازمان فضایی ایران: سازمان فضایی ایران به کاربرد داده های ماهواره ای در بخش مدیریت بلایا توجه ویژه ای دارد.

رییس سازمان فضایی ایران گفت: با توجه به حضور ایران در راس کارگروه ۷۷ (کوپوس) امیدواریم بتوانیم در حوزه استفاده از داده های ماهواره ای برای مدیریت بلایا نقش موثری ایفا کنیم.

مرتضی براری رییس سازمان فضایی ایران در کارگروه مدیریت بلایا اظهار کرد: توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه توسعه کسب و کارهای فضا پایه که می توانند در زمینه مدیریت بلایا هم نقش موثری ایفا کنند، از جمله مهمترین طرح هایی هستند که در دستور کار قرار داده ایم.

فضایی ایران به کاربرد داده های ماهواره ای در بخش مدیریت بلایا توجه ویژه ای دارد 300x300 - مدیریت بلایا با داده های ماهواره ای

وی با بیان اینکه سازمان ملل با هدف مدیریت بلایا جلساتی را با کمک پاکستان برگزار کرده است، بیان کرد: پایش داده های ماهواره ای در بخش های مختلفی مانند: محیط زیست، کشاورزی، مدیریت بلایا و حوزه های مربوط به تغییرات اقلیمی و آب و هوایی تاثیرگذار است.

دبیر شورای عالی فضایی خاطرنشان کرد: در سال گذشته با دستور مقام‌ معظم رهبری و تاکید رییس جمهور تصمیم بر آن شد تا جلسات شورای عالی فضایی به صورت منظم تشکیل و نقشه راه تا سال ۱۴۰۴ تبیین شود.

 براری تاکید کرد: با توجه به گزارش سازمان ملل، ایران در بخش چالش بلایای طبیعی رتبه ۱۱ جهان را داراست، بنابراین برگزاری چنین کارگروه هایی، فرصت مناسبی برای مدیریت بلایی طبیعی فراهم می شود.

رییس سازمان فضایی ایران تصریح کرد: پس از دسترسی به چرخه کامل فناوری فضایی که در برنامه ۱۰ سال اول سازمان فضایی محقق شده است تا سال ۱۴۰۴ به دنبال تثبیت این چرخه و ورود به عرصه کاربرد فناوری فضایی هستیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند