کمبود درمانگران کارآمد

5 ماه پیش
کمبود درمانگر
Rate this post

روح الله فتح آبادی مدیرعامل موسسه حیات ارغوانی گفت وگو  با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری اصل ماجرا از کمبود درمانگران کارآمد در حوزه توانبخشی افراد مبتلا به اختلال طیف اتیسم، در کشور خبر داد.

این کارشناس مسائل روانشناسی در این گفت و گو عنوان کرد: در بین اختلالات دوران کودکی باید به اختلال طیف اتیسم نگاه ویژه ای شود چرا که خیلی از متخصصان آگاهی شان نسبت به این اختلال و روش های درمانی آن کم می باشد و همین عامل سبب شده است که خیلی از متخصصان در تشخیص و درمان این اختلال به بیراهه روند و والدین کودکان اتیسم را در پیگیری های درمانی فرزندشان دچار زدگی و فرسودگی کنند.

photo 2019 01 17 11 13 07 300x300 - کمبود درمانگران کارآمد

فتح آبادی در ادامه گفت: با توجه افزایش شیوع این اختلال، چند بعدی بودن مشکلات کودکان اتیسم، هزینه های درمانی بالا،کمبود مراکز ویژه توانبخشی اتیسم و آگاهی پایین مردم نسبت به این اختلال لازم است تا توجه ی ویژه ای به تربیت مربیان و درمانگران در سراسر کشور در این حوزه شود.

مدیرعامل موسسه حیات ارغوانی  در ادامه یادآوری کرد:  متاسفانه تعداد اندکی از مسئولین به این مهم توجه می کنند اگر این بی اهمیتی به همین صورت ادامه پیدا کند اثرات نامطلوب و جبران ناپذیری بر این کودکان و آینده شان، خانوادهایشان و جامعه خواهد داشت.

فتح آبادی در انتهای این گفت و گو خاطرنشان کرد: تشخیص زودهنگام و سریع و به کارگیری شیوه های درمانی مناسب امری بسیار ضروری درحوزه اختلال طیف اتیسم می باشد.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مدیر سایت

بدون دیدگاه

رسانه های همکار