شما اینجا هستید
آخرین اخبار » کمبود درمانگران کارآمد

روح الله فتح آبادی مدیرعامل موسسه حیات ارغوانی گفت وگو  با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری اصل ماجرا از کمبود درمانگران کارآمد در حوزه توانبخشی افراد مبتلا به اختلال طیف اتیسم، در کشور خبر داد.

این کارشناس مسائل روانشناسی در این گفت و گو عنوان کرد: در بین اختلالات دوران کودکی باید به اختلال طیف اتیسم نگاه ویژه ای شود چرا که خیلی از متخصصان آگاهی شان نسبت به این اختلال و روش های درمانی آن کم می باشد و همین عامل سبب شده است که خیلی از متخصصان در تشخیص و درمان این اختلال به بیراهه روند و والدین کودکان اتیسم را در پیگیری های درمانی فرزندشان دچار زدگی و فرسودگی کنند.

فتح آبادی در ادامه گفت: با توجه افزایش شیوع این اختلال، چند بعدی بودن مشکلات کودکان اتیسم، هزینه های درمانی بالا،کمبود مراکز ویژه توانبخشی اتیسم و آگاهی پایین مردم نسبت به این اختلال لازم است تا توجه ی ویژه ای به تربیت مربیان و درمانگران در سراسر کشور در این حوزه شود.

مدیرعامل موسسه حیات ارغوانی  در ادامه یادآوری کرد:  متاسفانه تعداد اندکی از مسئولین به این مهم توجه می کنند اگر این بی اهمیتی به همین صورت ادامه پیدا کند اثرات نامطلوب و جبران ناپذیری بر این کودکان و آینده شان، خانوادهایشان و جامعه خواهد داشت.

فتح آبادی در انتهای این گفت و گو خاطرنشان کرد: تشخیص زودهنگام و سریع و به کارگیری شیوه های درمانی مناسب امری بسیار ضروری درحوزه اختلال طیف اتیسم می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند