شما اینجا هستید
آخرین اخبار » یارانه تضمین بازپرداخت وام ازدواج می شود

با تصویب بانک مرکزی، یارانه تضمین بازپرداخت وام ازدواج می شود

معاون جوانان وزارت ورزش گفت: در تلاش هستیم تا مبلغ یارانه را جایگزین ضامن برای دریافت وام  ازدواج کنیم. این موضوع ابلاغ شده و تنها منتظر تصویب آن در بانک مرکزی  هستیم.

محمد مهدی تندگویان معاون جوانان وزارت وزارتورزش و جونان  در حاشیه نشست امضای تفاهم نامه وزارت ورزش و جوانان با سازمان بهزیستی در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر در سازمان بهزیستی ۳ هزار مرکز مشاوره ازدواج وجود دارد و تلاش ما این است که شمار مراکز مختص  مشاوره ازدواج که مربوط به وزارت ورزش و جوانان است را با همکاری سازمان بهزیستی به ۴۰۰ مرکز برسانیم.

n82852686 72221914 300x300 - یارانه تضمین بازپرداخت وام ازدواج می شود

تندگویان افزود: مشاوره‌های پیش از  ازدواج رایگان بوده و در صورت ادامه این جلسات در تلاش هستیم تا هزینه آنها تحت پوشش بیمه قرار گیرد. موضوع تحت پوشش بیمه قرار گرفتن هزینه‌های  دوره‌های اجباری آموزش‌های پیش از ازدواج نیز در کمیسیون اجتماعی، بررسی  شده و امیدواریم به نتیجه برسد.

معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: خوشبختانه ۷۰ درصد مراجعین به این مراکز افراد مجرد هستند و  ما نیز به دنبال این هستیم که این آموزش‌ها منجر به ازدواج‌های مناسب شود و از ازدواج‌های نامناسب پیشگیری کنیم.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه یک وحدت رویه در مراکز آموزشی شکل‌گرفته، خاطرنشان کرد: تاکنون سه دوره آموزشی برای مربیان برگزار شده که سر فصل‌های مشترک در آن تدریس شده و مربیان به آموزش جوانان می‌پردازند.

وی با بیان اینکه در سال جاری حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان وام ازدواج به یک میلیون نفر تعلق گرفته است، عنوان کرد: پیش‌بینی ما این است اگر میزان  ازدواج با همین روال ادامه یابد سال دیگر با توجه به افزایش وام از ۱۵ به  ۳۰ میلیون تومان برای هر یک از زوجین، دولت موظف به پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان وام ازدواج خواهد بود.

تندگویان ادامه داد: در حال حاضر شرایط  دریافت وام ازدواج تسهیل شده و افراد ظرف یک ماه پس از ثبت نام قادر به  دریافت وام خود خواهند بود. در وام ازدواج جدید که مبلغ آن نیز افزایش  یافته، بازپرداخت ۶۰ ماهه شده و امیدواریم این عوامل موجب افزایش ازدواج در کشور شود.

وی در انتها گفت: یکی از اهداف ما برای  تسهیل دریافت وام ازدواج آن است که افرادی که یارانه دریافت می‌کنند،  می‌توانند مبلغ یارانه خود را به عنوان ضمانت وام ازدواج گذاشته و دیگر نیاز به ضامن برای دریافت وام نباشد. ابلاغ این امر انجام شده و تنها نیاز  است تا در سال آینده بانک مرکزی آن را تصویب و اجرایی کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند