شما اینجا هستید
آخرین اخبار » بودجه سال آینده شهرداری تهران

بودجه سال آینده شهرداری تهران با رقم ۱۸ هزار و ۸۲۸ میلیارد تومان تصویب شد.

 رئیس شورای اسلامی شهر تهران از تصویب نهایی بودجه شهرداری تهران در سال ۹۸ به مبلغ ۱۸ هزار و ۸۲۸ میلیارد تومان خبر داد.

محسن هاشمی رفسنجانی در حاشیه صد و سی امین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه جلسه امروز بسیار پربار بود و لایحه بودجه شهرداری تهران در سال ۹۸ به تصویب رسید، عنوان کرد: در جلسات شورا بودجه نهایی شهرداری تهران در سال ۹۸ را ۱۸ هزار و ۸۲۸ میلیارد تومان اعلام کردیم که در آن سهم شرکت ها و سازمان ها ۵ هزار و ۶۷۷ میلیارد تومان در نظر گرفته شد.

EWix2r53sGhM 300x300 - بودجه سال آینده شهرداری تهرانرئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به دستور جلسه دیگر شورای شهر تهران عنوان کرد: استفساریه شهرداری درباره مصوبه موسوم به «برج باغ» موضوع دیگری بود که در صحن شورای شهر بررسی شد. کمیسیون معماری و شهرسازی و محیط زیست و سلامت به دقت روی این موضوع کار کرده بودند و در حین بررسی بیش از ۱۲ پیشنهاد از سوی اعضای شورای شهر مطرح و تک تک آن ها بررسی شد.
هاشمی  رفسنجانی با بیان اینکه اسفساریه شهرداری به زودی پاسخ داده می شود، عنوان کرد: پاسخ به این استفساریه وضعیت ۴۷۳ پرونده ای را که معطل مانده بودند، مشخص می کند و آن ها از بلاتکلیفی خارج خواهند شد. شهرداری باید سریع تر این موضوع را بررسی و وضعیت سرمایه گذاران را مشخص کند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا بودجه سازمان ها و شرکت ها به صورت جز به جز در صحن شورای شهر بررسی نشد، گفت: ۴۳ شرکت و سازمان وجود دارد و به همین دلیل ما کلیات بودجه در این خصوص را مطرح کردیم و گفتیم اگر پیشنهادی وجود دارد اعلام کنند، اما چون پیشنهادی مطرح نشد کلیات آن را به رای گذاشتیم.
به گفته هاشمی رفسنجانی عدد ۵ هزار و ۶۷۷ میلیارد تومان مربوط به هزینه خود شرکت ها است و در بودجه شهرداری تهران برای آن ها ۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چند درصد کل بودجه مربوط به حوزه حمل و نقل است، اعلام کرد که ۳۰ درصد بودجه شهرداری تهران در سال ۹۸ به حوز حمل و نقل تعلق دارد.
هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه در نهایت چه کسانی می توانند پروانه ساخت و ساز در باغات خود را دریافت کنند، گفت: کسانی که قبل از مصوبه شورا در تاریخ ۹۶/۱۲/۲۲ به آن ها اجازه ساخت و ساز داده شده بود، می توانند تنها نسبت به ساخت و ساز اقدام کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند