شما اینجا هستید
آخرین اخبار » دیدار ظریف با استاندار آذربایجان شرقی

دیدار ظریف با استاندار آذربایجان شرقی: وزارت خارجه از توسعه روابط خارجی آذربایجان شرقی حمایت می‌کند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور در آذربایجان شرقی : وزارت امورخارجه از توسعه همه جانبه روابط خارجی استان های مرزی از جمله آذربایجان شرقی با کشورهای همسایه حمایت می کند.

11871 300x300 - دیدار ظریف با استاندار آذربایجان شرقی

محمد جواد ظریف در دیدار با محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی با وی، ضمن تشکر از همراهی مردم و مسئولان کشور در موضوع تثبیت جایگاه وزارت امورخارجه گفت: استانداران استان های مرزی در سفر های منطقه ای رئیس محترم جمهوری و وزرا باید حضور موثری داشته باشند.

وزیر امورخارجه در این دیدار عنوان کرد: توسعه ارتباطات وتعاملات استانی با همسایگان با هماهنگی وزارت امورخارجه، الویت اول سیاست خارجی منطقه ای جمهوری اسلامی است و استان های مرزی همانند گذشته در این زمینه می توانند نقش بسزایی داشته باشند.

وزیر امورخارجه ایران از توجه و نگاه تعاملی مسوولان استان به ویژه نماینده ولی فقیه و استاندار آذربایجان شرقی به مجموعه فعالیت ها و خدمات رسانی وزارت امورخارجه در استان آذربایجان شرقی قدردانی کرد.

محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی هم با ارائه گزارشی از تحولات و روند توسعه ای استان بویژه در ارتباط با تعاملات و ارتباطات بین المللی این استان با خارج از کشور، گفت: با توجه به وجود ظرفیت های بالای اقتصادی و فرهنگی در تبریز، شاهد روند رو به رشد روابط خارجی استان آذربایجان شرقی در سال های اخیر و پذیرش بیش از ۴۰۰ هیات خارجی در سطوح مختلف بودیم.

محمدرضا پورمحمدی با تشکر از هماهنگی ها و حمایت های مجموعه وزارت امورخارجه در پیشبرد امور با اهتمام و تلاش های رئیس نمایندگی آن وزارت خانه در تبریز، حمایت بیشتر وزارت امورخارجه بویژه شخص جناب آقای دکتر ظریف برای توسعه بیش از پیش روابط استان با کشورهای خارجی بویژه همسایگان در شرایط جاری کشور را خواستار شد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین به نقش و جایگاه بی بدیل تبریز و استان آذربایجان شرقی در ارتباط با ظرفیت و توان آن در افزایش و توسعه ارتباطات کشور با همسایگان اشاره کرد و گفت: مردم و مسئولان استان آماده نقش آفرینی و پیشتازی در این خصوص هستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند