شما اینجا هستید
آخرین اخبار » اهمیت دوران کودکی و تشکیل پایه های شخصیت

خانم زهرا حیدری کارشناسی ارشد مشاوره درگفت و گویی با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری اصل ماجرا بر اهمیت دوران کودکی و تشکیل پایه های شخصیت تاکید کرد.

حیدری در رابطه ابراز داشت: دوران کودکی دوران طلایی دوران کودکی،دوران بسیار حساسی هست که پایه های اصلی شخصیت فرد در چنین ایامی که کودک از والدین جدا نمی شود و در کنارآن ها به سر می برد شکل می گیرد.

این کارشناس مسائل روانشناسی و مشاوره خاطرنشان کرد: کودک در ۷سال اول زندگی به دلیل علاقه زیادی که به فراگیری وانعطاف پذیری اش در برابررفتاروگفتاروالدین،شخصیت خودراشکل می دهد.بطوریکه که خیلی از هنجاروناهنجارهای بزرگسالان،ریشه در تربیت درست ونادرست همین دوران کودکی هست.

حیدری با تاکید بر نقش والدین به آنها هشدار داد: والدین گرامی برای امانت پروردگار که همان فرزندتتان است بیشتر وقت بگذارید و از تربیتش غافل نشوید که در این سنین کودک احتیاج به بازی دارد و بازی برایش مهم است و شما می توانیید از طریق بازی های هدفمند، به تعلیم وتربیت فرزنداتان بپردازید.

این کارشناس در انتها افزود:  والدین گرامی اگر فرزند شما در کودکی شیطنت و بچگی نکند،فردا و فرادها بچگی خواهد کردکه هم بدتر و هم خطرناک تر هست و صحبت آخر بنده به والدین این است که :شیطنت آری، آزارجویی هرگز .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند