شما اینجا هستید
آخرین اخبار » ۶۷۰ تن مواد مخدر در کشور کشف شد

670 تن مواد مخدر در کشور کشف شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶۷۰ تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شده که بیشترین نوع آن تریاک بوده است.

سردار محمد مسعود زاهدیان روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیرجندی افزود: همچنین از ابتدای امسال تعداد افرادی که در زمینه کشف مواد مخدر دستگیر شده اند، در هم سنجی با مدت مشابه سال گذشته رشد ۲ درصدی داشته است.

n83049482 72574636 - 670 تن مواد مخدر در کشور کشف شدرئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: جمع آوری معتادان متجاهر در کشور امسال نیز در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشت. معتادان متجاهر تا درمان کامل و زمانی که قابلیت بازگشت به جامعه داشته باشند در مراکز درمان نگهداری می شوند. امسال تعداد معتادان متجاهر در شهرها کمتر شده است و مردم ما در این زمینه احساس امنیت بیشتری دارند.

سردار زاهدیان گفت: متاسفانه در کشور افغانستان تولید شیشه و مواد سنتی نسبت به گذشته افزایش یافته که این موضوع زنگ خطری برای همه دنیا به خصوص کشور ما است. با توجه به ناامنی های افغانستان، این کشور در آینده به تولید کننده نخست شیشه در جهان تبدیل خواهد شد که نیاز است جامعه جهانی به این موضوع توجه بیشتری داشته باشد.

وی گفت: ما در مرزهای کشور تشدید اقدام های کنترلی و نظارتی را انجام داده ایم و نیروهای مرزبانی و انتظامی در این مناطق با قاچاقچیان مواد مخدر برخورد جدی می کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی، مواد مخدر صنعتی را که شیشه نماد آن است، از تهدیدهای اصلی جامعه امروزی دانست و بیان کرد: بیش از ۷۰۰ نوع مواد مخدر صنعتی در دنیا شناسایی شده ولی در داخل کشور ما نمونه های متعدد زیادی از آن دیده نشده است.

سردار زاهدیان گفت: مواد مخدر صنعتی به عنوان تهدید جدی جوامع بین المللی مطرح است و درمان آن بسیار سخت و گاهی غیرقابل درمان است. معضل های اجتماعی مصرف مواد مخدر صنعتی ویژه و خطرناک است و جرایم خشن از عوارض مصرف مواد مخدر صنعتی است.

وی با اشاره به اینکه باید در زمینه مصرف مواد مخدر صنعتی خودکنترلی را در جامعه ایجاد کنیم تاکید کرد: باید سطح آگاهی خانواده ها را بالا ببریم و با اطلاع رسانی، عوارض اعتیاد به مواد مخدر را معرفی کنیم و توان نه گفتن را در افراد جامعه بالا ببریم. خانواده بزرگترین نقش را در پیشگیری از مواد مخدر دارد و والدین با اقدام های کنترلی نگذارند فرزندانشان به سمت مواد مخدر بروند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر همچنین گفت: برای تجهیز ایستگاه های بازرسی به تجهیزات روز برنامه ریزی های مناسبی صورت گرفته است و در چارچوب نیازهای این ایستگاه ها نسبت به تامین نیازمندی ها اقدام خواهد شد. در زمینه انسداد مرزها، براساس منابعی که برای این منظور تخصیص پیدا می کند، برنامه هایی در دست اجرا است و در آینده خلاءهای مرزی تکمیل خواهد شد.

سردار زاهدیان درانتها خاطرنشان نمود: اقداماتی برای انسداد و کنترل در مرزها به وسیله تجهیزات الکترونیکی پیش بینی شده و اجرا خواهد شد. همچنین طرح جامع برای کنترل مرزهای کویری تهیه شده است که با تجهیزات و امکاناتی که تخصیص داده شده، کنترل کویر از جمله کویر نهبندان افزایش خواهد یافت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند