شما اینجا هستید
آخرین اخبار » طرح داوطلبیار گردشگری

طرح داوطلبیار گردشگری در نوروز ۹۸ در محوطه جهانی بیستون برگزار می گردد.

امیر کرمیان نمایند شبکه ملی گردشگری جوانان در استان کرمانشاه و دبیر موسسه گردشگران طبیعت بانان الیپی بیان کرد: طرح دواطلب یار گردشگری در نوروز ۹۸ در محوطه جهانی بیستون برگزار می گردد.

طرح ابتکاری داوطلبیار گردشگری که برای اولین بار در کشور در نوروز ۹۵ توسط امیر کرمیان کارشناس ارشد برنامه ریزی گردشگری، دبیر موسسه مردم نهاد گردشگران و طبیعت بانان الیپی و عضو جمعیت هلال احمر بیستون اجرا شده بود با توجه به استقبال گردشگران در نوروز ۹۶ و ۹۷ نیز به شکلی گسترده تر به اجرا در آمد.

طرح داوطلب یار گردشگری، در جهت تعامل بیشتر سازمان های دولتی، سازمان های مردم نهاد و جمعیت هلال به امید توسعه صنعت گردشگری، در فاز اول در بخش محلی, و اجرای آن در فاز دوم در سطوح منطقه ای و ملی قابل اجرا می باشد.

در طرح مذکور هدف این است که هر امدادگر هلال احمر یک گردشگر یار نیز باشد بصورتی که با ارائه اموزشهای گردشگری هر امدادگر هلال احمر مجهز به دانش گردشگری شود تا بتواند به طور همزمان ارائه دهنده خدمات امدادی و گردشگری باشد.
در طرح داوطلبیار گردشگری علاوه بر راهنمایی کامل مجموعه جهانی بیستون به مسافران نوروزی اقدامات ذیل نیز بصورت داوطلبانه اجرا خواهد شد:

۱- آموزش تعدادی از اعضای جمعیت هلال احمر با فن راهنمایی.
۲- معرفی مسیر های اصلی گردشگری استان کرمانشاه.
۳- معرفی روستاهای های هدف گردشگری و مناطق نمونه گردشگری.
۴- معرفی جاذبه های گردشگری استان به تفکیک هر شهرستان.
۵- اطلاعات در مورد وضعیت جوی و آب و هوا.
۶- وضعیت راههای هر شهرستان.
۷- مسافت هر شهرستان تا مرکز استان و سایر استان های همجوار.
۸- پخش بروشورهای گردشگری به همراه نقشه و دعای سفر.
۹- ارسال عکس وفایلPDF معرفی کلی استان کرمانشاه ازجمله: موقعیت جغرافیایی استان ،جاذبه های طبیعی، تاریخی، فرهنگی و همچنین آداب و رسوم، صنایع دستی، زبان، پوشش،نقشه ایران، نقشه استان و شهر کرمانشاه بوسیله بلوتوث و سامانه انتقال سریع اطلاعات.
۱۰- ارسال فایلهای آموزشی کمک های اولیه و توصیه های بهداشتی در سفر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند