شما اینجا هستید
آخرین اخبار » سه ظرفیت بزرگ برای جذب گردشگران در استان البرز که مغفول مانده اند.

سه ظرفیت بزرگ برای جذب گردشگران در استان البرز که مغفول مانده اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز فخرالدین صابری مدیر کل میراث فرهنگی استان سه ظرفیت بزرگ برای جذب گردشگران در استان البرز از خانه ی آیت الله طالقانی، خانه ی احمد شاملو و خانه دکتر محمد مصدق نام برد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز در این باره گفت: منزل آیت الله طالقانی در طالقان ، منزل احمد شاملو شاعر نامدار در شهرستان فردیس و منزل دکتر محمد مصدق در احمد آباد شهرستان نظرآباد ،هر کدام از مقاصد جذاب گردشگری محسوب می شود و جمعیت های زیادی علاقمند به بازدید از این موقعیت های تاریخی ،فرهنگی می باشند .

n00030136 b - سه ظرفیت بزرگ برای جذب گردشگران در استان البرز که مغفول مانده اند.

صابری اضافه کرد: در خصوص دکتر محمد مصدق لازم است گفته شود که ما مخالف بهره برداری های ناصواب و پرداختن به حاشیه سازی سیاسی در ارتباط با ایشان هستیم ، برخی از آن کسانی که به دنبال بهره برداری از شخصیت مرحوم مصدق هستند هیچ هماهنگی با افکار، عقاید و باورهای دینی مرحوم مصدق ندارند.مرحوم مصدق را ما در کشور ایران به عنوان یکی از پرچمداران مبارزه با استعمار می شناسیم ولی می بینیم برخی افرادی که خودشان در خدمت استعمار هستند امروز با سو استفاده از نام مرحوم مصدق به دنبال بهره‌برداری‌های سیاسی هستند، در حالی که ایشان مهمترین اقدامی که انجام داد و موجب حسن شهرتش شد آزاد‌سازی صنعت نفت از یوغ استعمار انگلستان و ملی کردن آن بود که به همین جهت هم مورد محاکمه قرار گرفت و تا آخر عمر در حبس خانگی به سر برد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان همچنین افزود: و نیز بعضی از کسانی که انجام مناسک حج را به سخره گرفته و می گویند ما پول خود را به عربها نمی دهیم، سنگ شخصیتی را به سینه می زنند که در وصیت نامه اش توصیه می کند حج انجام نشده اش را نیابتا” مرحوم آیت الله طالقانی انجام دهند، این حاشیه‌سازی‌ها همگی بر خلاف عقاید و افکار مرحوم دکتر مصدق بوده و هست.

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز در پایان گفت: امیدواریم شرایطی فراهم شود تا مانعی برای بازدید های عمومی از خانه دکتر مصدق بعنوان برگی از تاریخ معاصر وجود نداشته باشد.

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند