شما اینجا هستید
آخرین اخبار » اسید پاشان مفسد فی الارض می باشند…

اسیدپاشی به قصد ارعاب و ایجاد ناامنی “افساد فی الارض” محسوب می شود
نمایندگان مجلس در مصوبه ای مقرر کردند اسیدپاشی به قصد ارعاب و ایجاد ناامنی فساد فی الارض محسوب می شود.

نمایندگان مجلس در مصوبه ای مقرر کردند اسیدپاشی به قصد ارعاب و ایجاد نا امنی فساد فی الارض محسوب می شود.

نمایندگان مجلس در جریان بررسی طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) تبصره الحاقی به ماده یک این طرح را با ۱۶۱ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۵ نماینده حاضر به تصویب رساندند که براساس آن در مواردی که اسیدپاشی به قصد ارعاب و ایجاد ناامنی در جامعه باشد به نحوی که موجب ناامنی در جامعه شود؛ اقدام مرتکب افساد فی الارض محسوب و به مجازات آن محکوم می‌شود.

647435 157 300x300 - اسید پاشان مفسد فی الارض می باشند...

سیده فاطمه حسینی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۹ خردادماه) مجلس شورای اسلامی، پیشنهاد حذف تبصره الحاقی به ماده ۵ طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن را داد.نمایندگان مجلس با ۱۳۶ رأی موافق، ۳۲ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع آن را تصویب کردند.

سیده فاطمه حسینی ضمن توضیحاتی در مورد این بند الحاقی گفت: این تبصره باید حذف شود چرا که زحمات مجلس برای قربانیان اسیدپاشی به هدر می رود.

گفتنی است تبصره الحاقی به ماده ۵ بدین شرح است:

هزینه های موضوع این ماده در بودجه سالانه با درخواست صندوق تامین خسارت های بدنی، پیش بینی و اختصاص می یابد.

همچنین طیبه سیاوشی شاه عنایتی ارائه مدرک هویتی برای خریدار اسید را پیشنهاد داد تا افراد به راحتی نتوانند اسید را تهیه کنند چرا که مواد اسیدی با قیمت ارزان تهیه می شود اما با پیشنهاد وی مخالفت شد.

نمایندگان با ۶۸ رأی موافق، ۱۰۲ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع با پیشنهاد محدود کردن خرید و فروش اسید مخالفت کردند./خبرگزاری خانه ملت

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند