شما اینجا هستید
آخرین اخبار » احیای سازمان ملی جوانان

احیای سازمان ملی جوانان نیازمند ساختاری چابک‌تر و تقویت منابع است
رییس فراکسیون جوانان مجلس گفت: احیای سازمان ملی جوانان نیازمند ساختاری چابک‌تر و تقویت منابع است تا بتواند یک اقدام مثبتی در حوزه جوانان باشد.

به نقل از خبرگزاری خانه ملت سید فرید موسوی با اشاره به تفکیک سازمان ملی جوانان از وزارت ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش و جوانان باید تفکیک پیدا کند چراکه به هر حال حوزه جوانان و مسائل مربوط به آن جزء موارد و موضوعات بین دستگاهی است و امور جوانان را نمی‌شود در حد معاونت یک وزارتخانه دید.

80054f5a 0080 4c90 8db8 d06eb7258888 - احیای سازمان ملی جوانان

احیای سازمان ملی جوانان با تعریف ماموریت‌های جدید، به‌روزتر و چابک‌تر می‌تواند در حال و روز جوانان مفیدتر باشد

سید فرید موسوی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: نهادهای مختلفی در حوزه جوانان موثر هستند و حوزه جوانان صرفا مسائل فرهنگی نیست بلکه مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در آن مطرح است و برای اینکه تحول و اقدامی در حوزه جوانان شاهد باشیم، باید یک هم‌افزایی بین دستگاه‌های مختلف اتفاق بیفتد بنابراین تجربه چند ساله نشان می‌دهد که در حد معاونت یک وزارتخانه، اثربخش نبوده و نیاز است تا دستگاه فرادستگاهی در کنار رئیس جمهور مطرح شود تا هم بتواند برنامه‌ریزی انجام دهد تا هر کدام از این دستگاه‌ها یک بخشی از اجرای آن را در نظر بگیرند و هم جایگاهی داشته باشد تا بر اجرای این اقدامات نظارت کند که اگر کوتاهی یا انحرافی از برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفت، بتوانند آن را به جای خود برگردانند.

130513696 175712015eeffb - احیای سازمان ملی جوانان

برنامه‌ریزی‌های خوبی در معاونت وزارت ورزش اتفاق نیفتاده

رییس فراکسیون جوانان در مجلس شورای اسلامی گفت: طی سال‌های اخیر در معاونت وزارت ورزش اقدامات مثبتی طراحی و اتفاق افتاده و منکر زحمات دوستان نیستم اما آنچنان که باید برنامه‌ریزی‌هایی در حوزه جوانان اتفاق بیفتند، متاسفانه شاهد نبودیم؛ تفکیک وزارتخانه و احیای سازمان ملی جوانان با تعریف ماموریت‌های جدید، به روزتر و چابک‌ترمی‌تواند در حال و روز جوانان مفیدتر باشد.

وی تصریح کرد: زمانی که این حوزه را ادغام کردند، بحث بر سر این بود که سازمان ملی جوانان نظارت‌ناپذیر است اما عملا دیدیم که حتی اقدامات منحصر به فرد و محدودی که این سازمان انجام می‌داد، عملا از بین رفت و معاونت یک وزارتخانه در سطح دولت نمی‌تواند هیچ اعمال نظری را برای سایر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها داشته باشد شاید دستگاه‌هایی باشد که فراتر از دولت مطرح است چراکه حوزه جوانان دستگاه‌هایی را می‌طلبد که خارج از نهاد دولت هستند.

احیای سازمان ملی جوانان نیازمند ساختاری چابک تر و تقویت منابع است

این نماینده در ادامه اظهار داشت: در نظر بگیرید که یک معاونت در سطح وزارت یک دولت باید برای اینها برنامه‌ریزی و نظارت کند و حتی راهبرد نشان دهد و به هرحال تمام اینها باید برای حوزه جوانان اتفاق بیفتد بنابراین فکر می‌کنم که احیای سازمان ملی جوانان نیازمند ساختاری چابک‌تر و تقویت منابع است تا بتواند یک اقدام مثبتی در حوزه جوانان باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون اجتماعی کلیات احیای سازمان ملی جوانان را مصوب کرده و در بحث صحن است گفت: حوزه جوانان در زیرمجموعه یک وزارت نمی‌تواند کارآمدی لازم را داشته باشد و درب بر روی پاشنه قبلی خواهد چرخید و تغییر و تحولات اتفاق نخواهد افتاد هرچند ایجاد یک سازمان می‌تواند در تخصیص بودجه‌ها و امکانات و اختیارات معاونت وزارت را بیشتر کند.

حوزه جوانان به دلیل کمبود بودجه مورد بی مهری قرار گرفته

موسوی همچنین افزود : به دلیل اینکه معاونت جوانان زیرمجموعه ستادی وزارتخانه است، از لحاظ تخصیص بودجه‌ها می‌بینیم که بی‌مهری اتفاق می‌افتد چراکه بودجه مستقلی ندارد و حوزه ورزش در استان‌ها احاطه بیشتری را بر مدل ذهنی و دغدغه مدیران دارد به همین دلیل حوزه جوانان محجور مانده است.

سازمان ملی جوانان می تواند بودجه مستقلی داشته باشد

رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: چنانچه سازمان ملی جوانان احیا شود، از این حالت خارج می‌شود چراکه می‌تواند بودجه مستقلی داشته و همچنین استقلال بیشتری خواهد داشت اما چندان نسبت به وضعیت فعلی در خصوص برنامه‌ها و اقدامات موثر نخواهد بود و فکر می‌کنم که تنها در حد تشکیل یکی از معاونت‌های رئیس جمهور می‌تواند در سطح عالی دولت اقدامی را در حوزه جوانان شکل دهد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند