شما اینجا هستید
آخرین اخبار » خرید مواد مخدر در کمتر از ۶ دقیقه!

خرید مواد مخدر در کمتر از ۶ دقیقه!

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس آمار مصرف مواد مخدر را تکان دهنده دانست و گفت: متاسفانه خرید مواد مخدر کمتر از شش دقیقه زمان می‌برد و این نشانه عملکرد ضعیف ستاد مبارزه با مواد مخدر است.
رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه یکی از کشورهایی هستیم که بالاترین آمار اعتیاد را داریم و این آمار تکان دهنده است، گفت: این در حالی بوده که آمار مصرف مواد مخدر کتمان می‌شود.

 

خضری - خرید مواد مخدر در کمتر از ۶ دقیقه!

آگهی فروش مواد مخدر

خضری با انتقاد از اینکه ستاد مبارزه با مواد مخدر عملکرد ضعیفی دارد، تصریح کرد: دسترسی راحت به مواد مخدر نشانه عملکرد ضعیف این ستاد است زیرا توجهی به امر پیشگیری ندارد و به هیچ وجه عملکرد آن قابل توجیه نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه دسترسی به مواد مخدر به گونه ای است که اگر بخواهیم یک قرص استامینوفن بخریم ۱۵ دقیقه طول می‌کشد اما خرید مواد مخدر کمتر از شش دقیقه زمان می‌برد و این نشانه کاهش زمان دسترسی به مواد مخدر است.

 

111607 - خرید مواد مخدر در کمتر از ۶ دقیقه!

آمار مصرف اعتیاد نسبت به ۱۰ سال گذشته روند بسیار صعودی داشته است!!

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم با انتقاد از اینکه آمار مصرف اعتیاد نسبت به ۱۰ سال گذشته روند صعودی داشته، ادامه داد: نشانه این است که ستاد کارایی لازم را نداشته البته تلاش هایی داشته اما چارچوب آن درست نیست؛ در واقع زمانی که روشی نتیجه عکس می‌دهد باید بازنگری مناسب را داشته باشیم و نیاز است در روش‌ها، استراتژی و تاکتیک‌های مبارزه با مواد مخدر بازنگری شود.

28609 L16x9 - خرید مواد مخدر در کمتر از ۶ دقیقه!

خضری مهمترین راهکار برای کاهش آسیب های اجتماعی و اعتیاد را آموزش، فرهنگ‌سازی و توجه به سیاست‌های تشویقی دانست و گفت: متاسفانه به جای پرداختن به علت‌ها و ریشه‌ها دنبال موارد ظاهری هستیم به طور قطع علت‌شناسی، ریشه‌یابی و آسیب‌شناسی می‌تواند به ما در جهت مبارزه با مواد مخدر کمک زیادی کند و در این رابطه نیازمند برنامه ریزی درست، مدون، دقیق و علمی هستیم که متاسفانه تاکنون نداشتیم.

در مبارزه با مواد مخدر مانند مدیریت بحران ضعف داریم

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در مبارزه با مواد مخدر مانند مدیریت بحران ضعف داریم به گونه ای که اجازه می‌دهیم فرد معتاد شود سپس به فکر پیشگیری هستیم می طلبد پلیس پیشگیری نیروی انتظامی قوی‌تر باشد البته آموزش‌ها باید از مهدکودک‌ها و مدارس شروع شود و مبارزه با مواد مخدر باید به صورت ریشه‌ای باشد.

 

.jpg - خرید مواد مخدر در کمتر از ۶ دقیقه!

اغلب ۲۵ کشوری که درگیر مواد مخدر هستند وزارت مبارزه با مواد مخدر دارند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه طرح جمع آوری معتادان تاکنون کارایی لازم را نداشته است، ادامه داد: اغلب ۲۵ کشوری که درگیر مواد مخدر هستند وزارت مبارزه با مواد مخدر دارند اما متاسفانه ما ستاد مبارزه با مواد مخدر را داریم که رئیس آن رئیس جمهور و دبیرش وزیر کشور است که به دلیل مشغله کاری وقت پرداختن به این مهم را ندارند./ خبرگزاری خانه ملت

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند