شما اینجا هستید
آخرین اخبار » حوزه دانشجویی استان البرز بامعرفت جویان جدید

حوزه دانشجویی دانشگاه خوارزمی امسال با ۱۰۰ معرفت جوی جدید کار خود را آغاز می‌کند
حجت الاسلام بهنام فیاض مدیر حوزه علوم اسلامی دانشجویان البرز گفت: حوزه دانشجویی دانشگاه از مهر کار خود را آغاز می‌کند و امسال حدود ۱۰۰ معرفت جوی جدید را پذیرش خواهد کرد.

حجت الاسلام بهنام فیاض، مدیر حوزه علوم اسلامی دانشجویان البرز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، از آغاز فعالیت حوزه دانشجویی دانشگاه خوارزمی از ابتدای مهر امسال خبر داد و گفت: امسال حدود ۱۰۰ معرفت جو در حوزه دانشجویی این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌شوند.

782605 288 - حوزه دانشجویی استان البرز بامعرفت جویان جدید

فیاض در خصوص نوع آموزش در حوزه‌های دانشجویی توضیح داد: ما در حوزه‌های دانشجویی قرار نیست طلبه تربیت کنیم؛ ما بنا است تخصص‌های دانشجویان را هدفمند کنیم. یعنی هر دانشجو با تخصصی که دارد رسالت خود را در جامعه اسلامی بشناسد.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشجویان البرز با بیان اینکه آموزش در حوزه‌های دانشجویی معرفت بنیان است، ادامه داد: چهار عنوان درس در حوزه دانشجویی دانشگاه خوارزمی تدریس می‌شود که هر کدام مبحث مهمی را ارائه می‌دهد.

وی با بیان اینکه نظام اندیشه به معرفی اسلام ناب به عنوان یک مکتب پویا می‌پردازد، گفت: در درس نظام معارض، معرفت جویان را با جریان‌های باطل که در مقابل اسلام ناب قرار می‌گیرند، معرفی می‌شود.

فیاض ادامه داد: درس جهاد اکبر نیز با جزوه استاد عابدینی به دانشجویان عرضه می‌شود و محتوای آن موضوع اخلاقی متناسب با جامعه اسلامی است و در آن اخلاق اجتماعی تدریس می‌شود.

حجت الاسلام بهنام فیاض با بیان اینکه کارگاه رسالت الهی، از مهم‌ترین بخش‌های آموزشی حوزه دانشجویی دانشگاه خوارزمی است، توضیح داد: در این کارگاه معرفت جویان مهارت‌هایی را که در کلاس‌ها آموخته اند، به عملی تمرین می‌کنند و برای انجام آن در فضای جامعه آماده می‌شوند.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشجویان البرز به بهره گیری از دانش آموختگان حوزه دانشجویی این دانشگاه برای سال‌های بعد اشاره کرد و گفت: استادان برتر کشوری در حوزه دانشجویی دانشگاه خوارزمی تدریس می‌کند.

درانتها فیاض خاطرنشان کرد: در این دوره ها، طرح‌هایی که توسط معرفت جویان ثبت شود، تا مرحله ثبت و تولید مورد حمایت حوزه علمیه قرار می‌گیرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند