شما اینجا هستید
آخرین اخبار » معلمان ویژه برای دانش آموزان استثنایی

معلمان و مربیان دانش آموزان استثنایی باید ویژه باشند

دانش آموزان استثنایی ( دانش آموزان با آسیب بینایی, با آسیب شنوایی, کم توان ذهنی, اتیسم و … ) به دلیل نیازهای ویژه ای که دارند غالبا به مدارس استثنایی باید بروند و از آنجایی که این دانش آموزان نیازهای خاص و ویژه ای دارن از آن ها با عنوان دانش آموزان و فراگیران با نیاز های ویژه یاد می شود.به همین دلیل معلمان و مربیان این دانش آموزان هم باید ویژه باشند.

معلمان ویژه باید معلمان انعطاف پذیر باشند، به این معنا که باید تحمل پرخاشگری، کندی در یادگیری، کم توجهی، کمبود انگیزه، بی نظمی و…. دانش آموزان با نیازهای ویژه را داشته باشند و تمام تلاششان بایدبرای بکارگیری راهبردهای مناسب جهت موفقیت این دآنش اموزان باشد.

چنین معلم و یا مربی می تواند سبب پیشرفت داش آموزان با نیاز های ویژه ( دانش آموزان استثنایی) شود. اگر رفتار معلمان و مربیان استثنایی برخلاف موارد ذکر شده در بالا باشد این معلمان هیچ تفاوتی با معلمان دانش آ موزان عادی ندارند و نمی توانند بستر رشد و تعالی را برای این گروه از دانش آموزان فراهم نمایند.

یادداشت از سحر بدری بگه جان کارشناس روانشناس تربیتی

photo 2019 11 30 23 00 13 e1575183816837 - معلمان ویژه برای دانش آموزان استثنایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند