شما اینجا هستید
آخرین اخبار » دادستان جدید کرج برنامه های خود را تشریح کرد

تحول در دادگستری استان البرز با دادستان جدید

حسن مددی در آیین معارفه خود به عنوان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز که در سالن میلاد شهرداری کرج برگزار شد با تبیین برنامه‌های خود در شهرستان گفت: اولین محور برنامه‌های مورد پیگیری در زمینه انجام وظایف محوله در راستای طرح تحولی است که توسط رئیس قوه قضائیه تدوین و ابلاغ شده و در دادگستری استان البرز هم با تشکیل شورای تحولی در حال برنامه‌ریزی و اجراست؛ مترصد هستیم این برنامه را در بخش‌های مختلف اجرایی و وارد فاز عملیاتی کنیم.

.jpg - دادستان جدید کرج برنامه های خود را تشریح کرد

وی افزود: بخش احیای حقوق عامه، بخش مهمی است که برای آن برنامه‌ریزی‌های مفصلی خواهیم داشت و دادستان در راستای انجام وظایف خود با اتکا به رصدها با اقتدار ورود خواهد کرد تا به عنوان مدعی العموم نقش موثری داشته باشد.

دادستان عمومی و انقلاب کرج پیشگیری از وقوع جرم را یکی از وظایفی عنوان کرد که برعهده دادستان‌ها هم قرار داده شده و تصریح کرد: این بخش برای ما اهمیت زیادی خواهد داشت و اقدامات پیشگیرانه را پیگیری خواهیم کرد؛ از همه ادارات، سازمان‌ها و رسانه‌ها می‌خواهم که در این زمینه به دادستانی کمک کنند.

مبارزه با انواع فساد در همه ابعاد

وی در ادامه تشریح محورهای برنامه‌های خود بیان کرد: مبارزه با فساد در کلیه ابعاد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به صورت جدی پیگیری خواهد شد در این زمینه عقد اخوت با کسی نداریم لذا با توجه به اینکه برای حفظ حقوق عامه، مبارزه با فساد ضرورت دارد در این بخش اعلام می‌کنیم که اگر با منافذ فساد در بخش‌های مختلف مواجه باشیم با تمهیدات لازم برخوردهای جدی را خواهیم داشت.

مددی تصریح کرد: با مرتکبین جرایم خشن، اشخاص سابقه‌دار و اخلاگران در نظم و امنیت جامعه بدون هیچ گونه اغماضی مبارزه خواهیم کرد و این زمینه هیچ گونه کوتاهی و تعلل به خودمان راه نخواهیم داد هدف این است که جامعه از امنیت پایدار برخورد شود و مردم امنیت را احساس کنند؛ کسانی که به حقوق و آزادی مشروع مردم تجاوز می‌کنند منتظر برخورد قاطع باشند.

وی در ادامه با تاکید بر تقویت نظارت بر فضای مجازی در استان تبیین کرد: نظارت بر فضای مجازی و رسانه‌ها در استان حتما پیگیری خواهد شد متاسفانه در بستر فضای مجازی شاهد بروز جرایم و تخلفاتی هستیم و نمی توانیم اجازه دهیم این فضا بدون نظارت رها شود لذا در این بخش برنامه‌ریزی خواهیم کرد و از مراجع نظارتی و امنیتی خواهیم خواست کمک کنند؛ امیدواریم بتوانیم با همکاری دادستانی کل کشور مرکز رصد فضای مجازی را در دادستانی استان ایجاد کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز دیگر اولویت‌های خود را برشمرده و تصریح کرد: در راستای اجرای وظایف محوله دادستان‌ها در کلیه بخش‌ها در مراحل تعقیب، ‌تحقیق، رسیدگی، اظهار نظر، دفاع از کیفرخواست و اجرای احکام و نظارت بر ضابطین و زندان‌ها برنامه ریزی و پیگیری خواهیم کرد.

وی دیگر اولویت خود را ارتقای دانش همکاران قضایی خود در دادسرا بیان کرد و گفت: بحث آموزش قضایی بسیار مهم است که با برنامه ریزی انجام شده در معاونت منابع انسانی دادگستری استان، ارتقای دانش همکاران قضایی انجام خواهد شد تا شاهد احقاق حق و اجرای صحیح عدالت باشیم.

مددی اضافه کرد: نظارت صحیح بر ضابطین عام و خاص توسط معاونان دادستان پیگیری خواهد شد؛ هرچند تعامل و هماهنگی با ضابطین در دستور کار قرار دارد اما نظارت بر آن‌ها جزو وظایف دادستان است.

وی تصریح کرد: پرونده های مسن که مدت زیادی در دستگاه قضایی مانده است مشکلی جدی است که برنامه‌ریزی خواهد شد تا این پرونده‌های مانده در مدت زمان کوتاهی تعیین تکلیف شوند و از حجم پرونده‌ها در دادسرا کاسته شود.

این مقام قضایی متذکر شد: دادستان به تنهایی و بدون مساعدت همکاران قضایی، نهادهای انتظامی و امنیتی و دستگاه‌های اجرایی موفق نخواهد شد بنابراین از همه مسئولان تقاضا دارم در راستای انجام وظایف قانونی همکاری لازم را داشته باشند.

دادستان جدید و انتخابات مجلس در البرز

بخش دیگری از سخنان دادستان کرج به مقوله انتخابات اختصاص داشت که در این باره گفت: از کلیه داوطلبان انتخابات و دست‌اندکاران نظارت بر انتخابات تقاضا دارم تمام موازین قانون را رعایت کنند؛ دادستان که در هیات‌های اجرایی حضور خواهد داشت تلاش خواهد کرد از ظرفیت‌های قانونی برای اجرای صحیح قانون و برگزاری پرشور انتخابات با حضور اقشار جامعه استفاده کند.

وی در پایان به مقامات اجرایی و نظارتی انتخابات توصیه کرد مواردی که در قانون جرم انگاری شده است را برای پیشگیری به مردم و داوطلبان تبیین کنند و از رسانه‌ها خواست موازین قانونی را اطلاع‌رسانی کنند تا با اجرای صحیح قانون بتوانیم انتخابات پرشوری را برگزار کنیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند