شما اینجا هستید
آخرین اخبار » ‍ تشدید نظارت ها برای حفظ تالاب صالحیه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نظرآباد، مهندس صادقلو سرپرست فرمانداری و رییس ستاد مدیریت بحران شهرستان پس از بازدید از تالاب صالحیه و بررسی وضعیت موجود، از تشدید نظارت های بیشتر برای حفظ این تالاب خبر داد.

1720605 - ‍ تشدید نظارت ها برای حفظ تالاب صالحیه

نماینده عالی دولت در نظرآباد با اشاره بر اهمیت تالاب صالحیه در بخش های مختلف محیط زیستی، گردشگری و… در سطح استان، در تشریح گام کوتاه مدت حل مشکل ورود فاضلاب های صنعتی به تالاب صالحیه اظهار داشت: پس از بازدید و بررسی های لازم، مقرر شد در گام نخست و کوتاه مدت برای حل مشکل سرازیر شدن فاضلاب های صنعتی به تالاب صالحیه، امور آب شهرستان نظرآباد نسبت به افزایش دبی رودخانه کردان به تالاب اقدام کرده و با افزایش ۳برابری مجموع آب تالاب صالحیه، فاضلاب ورودی از شهرکهای صنعتی رقیق شود.

وی افزود: با افزایش جریان آب ورودی و خروجی به این محل می توانیم برای کوتاه مدت بخش زیادی از فاضلاب و بوی نامطبوع حاصل از آن را کنترل نماییم.

سرپرست فرمانداری شهرستان نظرآباد در ادامه با تاکید بر ضرورت حل کامل این مشکل و تعیین تکلیف نهایی آن گفت: شرکت های خدماتی شهرک صنعتی سپهر و نظرآباد موظفند طی چند روز آتی نسبت به صدور اخطاریه به واحدهای تولیدی فاقد پیش تصفیه جهت نصب فوری آن اقدام کنند چراکه مطابق با قانون فاضلاب تولیدی کلیه شرکت ها و کارخانجات موجود باید پس از گذر از پیش تصفیه وارد تصفیه خانه شهرکهای صنعتی شوند.

مهندس صادقلو در خاتمه خاطرنشان کرد: شرکت شهرک های صنعتی استان البرز نیز باید تا پایان سال جاری (ظرف مدت محدود ۳ماه) مدول دوم تصفیه خانه شهرک صنعتی نظرآباد را راه اندازی کند تا ما بتوانیم طبق استانداردهای موجود ورود فاضلاب به تالاب صالحیه را متوقف نماییم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند