شما اینجا هستید
آخرین اخبار » آنفلوانزا جان ۱۰۸ را گرفته است …

کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، با اشاره به آخرین آمار‌ها در خصوص میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به آنفولانزا، گفت: تا امروز ۱۰۸ نفر در اثر ابتلا به آنفولانزا جان خود را از دست داده اند.

637076075174023553 lg - آنفلوانزا جان 108 را گرفته است ...

وی با بیان اینکه آنفولانزا در کشور فروکش کرده است، افزود: آنفولانزا در تمام طول سال وجود دارد، اما میزان ابتلا و بروز موارد جدید در پی هفته‌های اخیر حتی از یک دهم زمان همه گیری نیز کمتر شده است.

جهانپور با تاکید بر اینکه بیماری آنفولانزا تحت کنترل و مهار شده است، تصریح کرد: بروز موارد جدید اکنون کاهش یافته، ولی همه گیری و موج ابتلا شاید در طول سال یک یا دو پیک داشته باشد و خوشبختانه اکنون یک پیک پشت سر گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه ویروس آنفولانزا پیش بینی ناپذیری است، گفت: آنفولانزا نوع H۱N۱ کاملا کنترل شده و با توجه به آماری که سایر کشور‌ها از جمله کشور‌های توسعه یافته منتشر کرده اند آمار مطلوبی بوده که این نشان دهنده تلاش همه اعضای خانواده نظام سلامت، همراهی خوب رسانه‌ها در خصوص آموزش عمومی و اطلاع رسانی و همچنین همراهی مناسب مردم است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه هر چند تیپ H۱N۱ آنفولانزا امسال شیوع بیشتری داشته و زودتر شروع شده بود، اما آمار مبتلایان به آن کمتر از یک هفدم کشوری مانند ایالت متحده بوده است، افزود: هر چند که در آمریکا نیمی از مردم واکسینه شده بودند، اما آمار مبتلایان به آنفولانزا شمار بیشتری به نسبت کشور ما بوده است.

ارتباط آلودگی هوا و آنفولانزا

وی در پاسخ به این سوال که آیا ویروس آنفولانزا ربطی به آلودگی هوا یا دستکاری در محیط زیست دارد، گفت: این شایعات مبتنی بر شواهد نیست حداقل در سال‌های اخیر در فضای مجازی ادعا‌های این چنینی بیشتر شده است.جهانپور با بیان اینکه پدیده وارونگی هوا و آلودگی هوا معضل جدیدی نیست، افزود: این معضل مختص ایران نبوده و اکثر کشور‌ها با آن مواجه هستند از این رو ربط دادن آن به آنفولانزا درست نیست./خبرگزاری میزان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند