شما اینجا هستید
آخرین اخبار »  جدایی ری از تهران چیست!! اصل ماجرا چیست؟ 

 جدایی ری از تهران چیست!! اصل ماجرا چیست؟ 

جدایی از تهران به نفع ری نیست.

پیروز حناچی شهردار تهران در گفت و گو با شهرنوشت  گفت: زمانی که گزارش مالی ری را جمع آوری کردیم متوجه شدیم درآمدی که شهرداری تهران از ری کسب می کند بسیار کمتر از هزینه سرمایه گذاری و پرداخت شده در این منطقه است. به همین دلیل جدایی ری از تهران به نفع ری نیست.

958 -  جدایی ری از تهران چیست!! اصل ماجرا چیست؟ 

پیروز حناچی در مورد مهم ترین مطالبات مردم از شهرداری تهران گفت: بیشترین موضوع مورد توجه شهروندان و خواسته آن ها رسیدگی و ارتقای سطح کیفیت خدمات در حمل و نقل عمومی است؛ در همین راستا شهرداری تهران در حال پیگیری برای افزودن دو هزار واگن مترو و حداقل هزار دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی است.

وی افزود: بیشترین مشکلی که در این زمینه داریم منابع است و در تلاش هستیم از منابع خارجی و داخلی برای تحقق این هدف استفاده کنیم.
شهردار تهران در ادامه در پاسخ به سوالی درباره وضعیت شهرری گفت: زمانی که گزارش مالی ری را جمع آوری کردیم متوجه شدیم درآمدی که شهرداری تهران از ری کسب می کند بسیار کمتر از هزینه سرمایه گذاری و پرداخت شده در این منطقه است. به همین دلیل جدایی ری از تهران به نفع ری نیست.

حناچی با اشاره به اجرای چندین پروژه در شهرری تصریح کرد: در این محدوده پروژه های بسیاری ازجمله راه اندازی یک ترمینال و دو خط مترو را در کم تر از دو سال افتتاح کردیم. البته با توجه به وضعیت شهرری تصور نمی کنم، منطقه ۲۰ توان تامین مالی پروژه ها را داشته باشد.

شهردار تهران در پایان در پاسخ به سوالی درباره طرح جدایی ری از تهران خاطرنشان کرد: در کلانشهرها به دنبال مدیریت یکپارچه هستیم و افتراق برای مدیریت کلانشهر ها مناسب نیست.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند