شما اینجا هستید
آخرین اخبار » آیا در سال ۲۰۲۰ مسی جاودانه می شود؟

مسی در مرز جاودانگی؛ ۲۰۲۰، سال فرار از رونالدو

لیونل مسی در حالی قدم به سال ۲۰۲۰ خواهد گذاشت که مثل همیشه، رونالدو را بزرگترین رقیب خود می بیند. سالی که می تواند به فرار بزرگ او منجر شود.

به نقل از موندودپورتیوو، لیونل مسی فوق ستاره آرژانتینی در حالی پا به سال ۲۰۲۰ خواهد گذاشت که رکوردها و چالش های جدیدی انتظار او را می کشند و از حیث رکورد ها، در راس همه رکورد پله قرار دارد.

اسطوره برزیلی فوتبال از سال ۱۹۷۴ یک رکورد تاریخی را در اختیار دارد. او که بین سال های ۱۹۵۶ تا ۱۹۷۴ برای سانتوس برزیل بازی می کرد، توانست برای این باشگاه ۶۴۳ گل به ثمر برساند. رکورد پله به نظر جاوادانه می آمد ولی ظهور پسری از روساریو همه معادلات را تغییر داد. با گلی که مسی به آلاوس زد، تعداد گل هایش برای بارسا در همه رقابت های رسمی به ۶۱۸ گل رسید و او حالا تنها ۲۵ گل تا برابری با رکورد پله فاصله دارد. این ابرستاره فوتبال برای رسیدن به تعداد گل های بین المللی پله نیز تنها هفت گل فاصله دارد.

در سال ۲۰۲۰ چالش های مختلفی نیز در انتظار لیونل مسی خواهند بود از جمله رسیدن به پانصدمین پیروزی با بارسا یا ثبت هفتصد گل به عنوان یک فوتالیست حرفه ای. مسی همچنین قصد دارد با پیراهن آرژانتین نیز به اولین افتخار بزرگ خود در سطح ملی دست یابد و در ماه جولای، کوپا آمه ریکا را فتح کند. او می خواهد در شرایطی به دسامبر ۲۰۲۰ برسد که توپ طلای هفتم را نیز کسب کرده باشد.

در زیر به ۲۰ چالش مهم مسی در سال ۲۰۲۰ اشاره خواهیم کرد؛ چالش هایی که می توانند باعث فرار بزرگ او از رونالدو و نزدیک تر شدن به مرز جاودانگی شوند:

۵۰۰پیروزی با بارسا

مسی با پیراهن بارسا تاکنون ۴۹۸ پیروزی در ۷۰۵ بازی رسمی کسب کرده است. حاصل کار، ۶۱۸ گل و ۲۴۰ پاس گل بوده است.

۹۰۰ بازی به عنوان فوتبالیست حرفه ای

تا به اینجا در کارنامه مسی ۸۴۳ بازی به ثبت رسیده است. ۱۳۸ بازی در قالب پیراهن تیم ملی آرژانتین بوده است و مابقی با پیراهن بارسا.

۷۰۰ گل به عنوان فوتبالیست حرفه ای

لیونل مسی ۶۱۸ گل برای بارسا به ثمر رسانده و ۷۰ گل ملی هم در کارنامه دارد. با ۶۸۸ گل، او تنها ۱۲ گل دیگر برای رسیدن به رکورد ۷۰۰ گل فاصله دارد. با ریتم فعلی به نظر می رسد در کمتر از دو ماه به این رکورد برسد.

پنجمین قهرمانی چمپیونزلیگ با بارسلونا:

لیونل مسی تاکنون ۴ بار با پیراهن بارسا و در سال های ۲۰۰۶، ۲۰۰۹، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ موفق به فتح لیگ قهرمانان شده است. او می تواند با گذر از اینیستا و ژاوی تبدیل به اولین بازیکن تاریخ بارسا شود که پنج عنوان قهرمانی چمپیونزلیگ را کسب کرده است. در ۴ سال گذشته او با بارسا همواره ناکام مانده است. رکورد اروپایی در اختیار پاکو خنتو اسطوره رئال با شش قهرمانی است.

hi res da30dc9b274cbc69c42277365f8822b8 crop north - آیا در سال 2020 مسی جاودانه می شود؟

فتح یازدهمین قهرمانی لالیگا

لیونل مسی تاکنون ده بار با بارسا فاتح لالیگا شده است و حالا یک قهرمانی با رکورد ۱۱ قهرمانی پاکو خنتو در لالیگا فاصله دارد.

Lionel Messi1 - آیا در سال 2020 مسی جاودانه می شود؟

۲۵ گل تا رکورد تاریخی پله

لیونل مسی با زدن ۶۱۸ گل برای تیم بارسلونا فقط ۲۶ گل فاصله دارد تا به بازیکنی تبدیل شود که بیشترین گل را برای یک باشگاه به ثمر رسانده است. پله اسطوره برزیلی با ۶۴۳ گل رکورددار است.

f7cd903f618e48708ea44e6ed2ed90b1500x500@2x - آیا در سال 2020 مسی جاودانه می شود؟

بازیکنی با بیشترین افتخار

مسی با پیراهن بارسا ۳۴ عنوان قهرمانی در رقابت های مختلف کسب کرده است. او با پیراهن آرژانتین هنوز به افتخاری دست پیدا نکرده و بالاتر از او دنی آلوز قرار دارد که با ۳۹ جام، پرافتخارترین بازیکن دنیاست.

15621502832697 - آیا در سال 2020 مسی جاودانه می شود؟

کسب رکورد بیشترین آقای گلی در لالیگا

لیونل مسی تا به اینجای فصل ۱۳ گل در لالیگا به ثمر رسانده و پس از او کریم بنزما با ۱۲ گل قرار دارد. فصل جاری می تواند چهارمین فصل متوالی باشد که مسی آقای گل لالیگا می شود و با رکورد دی استفانو و هوگو سانچس کند. همچنین مسی می تواند اولین بازیکن تاریخ لالیگا شود که هفت بار آقای گل شده است. او این رکورد را با زارا مشترک است.

هفتمین کفش طلا

لیونل مسی فصل گذشته توانست برای ششمین بار فاتح کفش طلا شود. رونالدو با چهار کفش طلا دوم است. مسی می تواند فصل ۲۰-۲۰۱۹ کفش طلای هفتم خود را نیز تصاحب کند

.jpg - آیا در سال 2020 مسی جاودانه می شود؟

رسیدن به هفت توپ طلا

مسی سال ۲۰۱۹ برای ششمین بار فاتح توپ طلا شد و برای سال بعد نیز یک مدعی جدی محسوب می شود. او در صورت فتح هفتمین توپ طلا فاصله با رونالدو را به دو افزایش خواهد داد. مسی به زودی ۳۳ ساله خواهد شد و تاکنون تنها لو یاشین(۳۴ سالگی) و استنلی متیوس( ۴۱ سالگی) در سنی بالاتر از ۳۳ سالگی توانسته اند به توپ طلا برسند.

messi20191207 - آیا در سال 2020 مسی جاودانه می شود؟

فتح کوپا آمه ریکا با آرژانتین

مسی در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ دو بار با تیم ملی آرژانتین تا پای فینال کوپا آمه ریکا رفت ولی نایب قهرمان شد. او سال ۲۰۱۴ نیز در فینال مقابل تیم ملی آلمان  جام جهانی قهرمانی را از دست داد. تنها افتخار ملی او با تیم المپیک آرژانتین در المپیک ۲۰۰۸ پکن است. از ۱۲ ژوئن تا ۱۲ جولای کوپا آمه ریکا با میزبانی مشترک آرژانتین و کلمبیا برگزار خواهد شد.

ebee0760 9d3a 11e9 afef d7ef8bedd398 - آیا در سال 2020 مسی جاودانه می شود؟

ثبت رکورد هت تریک در ضربات کاشته

مسی تاکنون در سه بازی موفق به دبل با ضربات کاشته شده( برابر سویا در سوپرکاپ ۲۰۱۵ اسپانیا، اسپانیول در فصل ۱۹-۲۰۱۸ و سلتا در فصل جاری)و این فرصت را دارد تا سه ضربه آزاد را در یک بازی به گل تبدیل کند.

شکستن رکورد هشت گل روی ضربات کاشته در یک فصل

این رکورد در اختیار خود مسی است که فصول ۱۶-۲۰۱۵ و ۱۸-۲۰۱۷ به ثبت رسید. مسی ۴۶ گل روی ضربات کاشته در بارسا و ۶ گل نیز در تیم ملی به ثمر رسانده است. او رکورد ۷۶ گل جونینیو را پیش رو دارد.

ثبت رکورد بیشترین بازی برای بارسلونا

این رکورد در اختیار ژاوی با ۷۶۷ بازی است. مسی با ۷۰۵ بازی تنها ۶۲ بازی برای رسیدن به این رکورد فاصله دارد.

xavihernandez messi v 235662 - آیا در سال 2020 مسی جاودانه می شود؟

۶۰۰ بازی با پیراهن شماره ۱۰ بارسا

مسی از سال ۲۰۰۸ و با جدایی رونالدینیو به پیراهن شماره ۱۰ بارسا رسید و تاکنون ۵۹۵ بازی با این پیراهن انجام داده، ۵۶۷ گل زده و ۲۲۱ پاس گل نیز داده است.

هفت آقای گلی لیگ قهرمانان اروپا

مسی فصل جاری تنها دو گل در لیگ قهرمانان به ثمر رسانده و هشت گل با رکورد لواندوفسکی فاصله دارد. رونالدو در مجموع هفت آقای گلی لیگ قهرمانان را در کارنامه دارد و مسی با شش آقای گلی پشت سر او ایستاده است.

رسیدن به رکورد گلزنی رونالدو در لیگ قهرمانان

کریس رونالدو در لیگ قهرمانان ۱۲۸ گل به ثمر رسانده و مسی ۱۱۴ گله است. جبران این فاصله در سال ۲۰۲۰ کمی بعید به نظر می رسد ولی چیزی برای لیونل مسی غیرممکن نیست.

TALKSPORT Messi and Ronaldo - آیا در سال 2020 مسی جاودانه می شود؟

رسیدن به رکورد بیشترین بازی در لیگ قهرمانان

فعلا ژاوی هرناندز با ۱۵۱ بازی از این حیث در تاریخ بارسا رکورددار است و مسی با ۱۴۰ بازی در تعقیب او. در مجموع ایکر کاسیاس و رونالدو با ۱۷۷ و ۱۶۸ بازی اول و دوم هستند.

گلزنی در سه فینال لیگ قهرمانان

مسی پیش از این در دو فینال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ لیگ قهرمانان موفق به گلزنی شده است(هر دو برابر یونایتد). اگر بارسا به فینال استانبول برسد، می تواند با جدایی از سامی اتوئو به تنهایی در تاریخ بارسا رکورددار شود.

default - آیا در سال 2020 مسی جاودانه می شود؟

گلزنی روی ضربات کرنر و قیچی برگردان

مسی تاکنون از روی نقطه کرنر موفق به گلزنی نشده است و روی قیچی برگردان هم گلی از او به ثبت نرسیده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند