شما اینجا هستید
آخرین اخبار » سلیمان عزت و شرف از دیدگاه استاد ملاصالحی

سلیمان عزّت و شرف یادداشتی از استاد دکتر حکمت الله ملاصالحی در بیان ارزش والای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در پایگاه خبری اصل ماجرا

سزد کز خاتم لعلش زنم لاف سلیمانی/چو اسم اعظمم باشد چه باک از اهرمن دارم

سلیمان عزّت و امنیت ملتی بزرگ به تصمیم جنون آمیز رئیس جمهور روان پریش آمریکای متجاوز و دست های اهریمنی نظامیانی مزدور و آدمخوار و شکارچیان وحشی دنیای مدرن شبانگاه بهمراه جمعی دیگر از سنگربانان رشید و دلاور ایران و عراق و مشعلداران سنت و میراث خاورمیانه نبوی و وحیانی ترور شدند و به شهادت رسیدند.

جنایتی عظیم و خبری غم انگیز و بهت انگیز! اگر کارنامه سیاسی سیاه و اهریمنی و قطور و گرانبار از نفاق افکنی و تفرقه اندازی و نسل کشی های خاموش و گسترده انگلیسی ها را طی دو قرن اخیر علیه اقوام و ملل جامعه و جهان روزگار ما مستثنی کنیم؛ هیچ نظام سیاسی دیگری کارنامه اش سیاه تر و اهریمنی تر و منفی تر و مردود تر از کارنامه نظام سیاسی و نظام فاسد سرمایه داری آمریکایی نبوده است. نظام فاسد سیاسی و سرمایه داری ویرانگر نوع امریکایی خطر بزرگیست که اینک سیاره ما را تهدید به ویرانی و نابودی عظیم می کند. زنگ خطر مدت هاست که بصدا درآمده است لیکن ماشین ها و ابزارهای پیچیده تبلیغ پراکنی های دجالان دنیای مدرن مجال شنیدن و احساس خطر را به ملت ها و نظام های سیاسی سیاره ما نمی دهد. نظام فاسد سرمایه داری نوع آمریکایی به هیچ یک از ارزش های پذیرفته شده جهانی پایبند نیست. حتی به ارزش های مسیحی و رنسانسی دنیای مدرن نیز ارادت و عنایت و التفاتی نمی ورزد مگر هرجا و هرگاه احساس کند؛میتواند از آن ارزش ها و باورها چونان ابزار مشروعیت بخشیدن به مطامع اهریمنی و منافع افسارگسیخته خود استفاده کند.

سردارسربلند و شهید رشید و برومند حاج قاسم سلیمانی و همسنگران شهیدش در سنگری بدست آدمخوارهای وحشی دنیای مدرن ترور شدند و به شهادت رسیدند که سنگر آب و خاک و نام و نان و جاه و جور نبود. سنگر دفاع از ارزش های متعالی و معنوی و سنت های نبوی ما درقلب خاورمیانه نبوی و وحیانی و وحدانی بود. و درهرجای جهان پرچم ارزشهای متعالی من و سنت و میراث معنوی من حکمت و خرد و آرمان های اصیل انسانی من در اهتزاز است آنجا سرزمین منست و با قهرمانانش و با شهیدانش همدل هستم و همراه و همسو وهمسنگر. و در هرجای جهان این پرچم را بزیرکشیده اند آنجا به من سرزمین بیگانه است و برای من سرزمین غریب و خود را در غربت می یابم. خاورمیانه نبوی اقلیم و عالم اسطوره ها و حماسه ها و سرزمین ریشه های ارزش های اصیل بشری ماست. کندن ریشه ها وافکندن شجره طیبه این سنت های عظیم و گشتن نبوی و وحیانی خیالیست باطل و فکری اهریمنی. البته برای نظام سیاسی بی رگ و بی ریشه و شیطانی و وحشی آمریکایی ریشه ها و اصل ها و اصالت ها مفاهیمی موهوم و بی محتوایند. در اینکه تیغ اینک بدست زنگی و یانکی مست است محل تردید نیست. لیکن رسوا کردن رفتارهای جنون آمیز و برملا کردن جنایت ها و نسل کشی های این نظام سیاسی فاسد و وحشی دنیای مدرن تنبیهی است که می تواند این جانوران خطرناک را از جنایات و آدمخواری های بیشتر باز بدارد.

هر چند سلیمان عزّت و امنیت و اقتدار مُلک و ملت ما با جمعی دیگر از فرزندان رشید و سنگربانان دلیر ایران و عراق با دست های آلوده به تجاوز نظامیان وحشی و آدمخوار آمریکایی به شهادت رسیدند لیکن راه و ایمان و آرمان های بلند آنها را که نمی توان ترور کرد و به شهادت رساند. و این حقیقتی است که سرمایه داری فاسد نوع امریکایی و نظام سیاسی متجاوز و متکبر و مستکبر آمریکا ناتوان از فهم آن و ناکام از پذیرفتن آن است.
خاورمیانه نبوی سرزمین ریشه هاست. شما برج های سست خود را نه برزمین ریشه ها و ارزش های اصیل که برشانه و روی ستون فقرات استخوان های خُرد شده جمعیت های میلیونی سیاهانی که از قاره آفریقا به بردگی و اسارت به قاره سرخپوستان بومی برده بودید و روی کوهی از اجساد و نسل کشی های گسترده و بی رحمانه بومیان سرخ پوست بنیاد نهاده اید فرو خواهید پاشید. و آنروز روز محمود و مسعود و مبارکیست برای بشریت. و سیاره زمین نفسی راحت و رام و آرام از سینه برخواهد کشید.

دامن دوست بصد خون دل افتاده بدست/به فسونی که کند خصم رها نتوان کرد

حکمت اله ملاصالحی/دانشگاه تهران
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ هجری خورشیدی

n00091570 b - سلیمان عزت و شرف از دیدگاه استاد ملاصالحی

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند