شما اینجا هستید
آخرین اخبار » افزایش آگاهی و دانش زوجین جوان از اختلال اتیسم

لزوم افزایش آگاهی و دانش زوجین جوان از اختلال اتیسم/یادداشتی از کارشناس روانشناسی در پایگاه خبری اصل ماجرا

اختلال اتیسم نمود رفتاری دارد، و والدین به دلیل اینکه بیشترین تعامل را با فرزندانشان دارند، طبیعی است که اولین کسانی باشند که به نشانه های اختلال اتیسم در فرزندشان حساس شوند.

والدینی که فرزندان بزرگتر عادی(با رشد طبیعی) داشته اند، زودتر به نشانه های فرزند بعدی که احتمال ابتلا به اختلال اتیسم دارد حساس می شوند، چرا که فرزند عادی را ملاکی برای ارزیابی فرزند مبتلا به اتیسم قرار می دهند. از این رو زودتر می توانند به مراکز مراجعه کنند و پس از دریافت تشخیص قطعی این اختلال, مداخلات زودهنگام را شروع کنند.

با این توصیفات احتمال می رود زوجینی که به تازگی ازدواج کرده اند و اولین تجربه فرزندآوری خود را دارند، و به دلیل اینکه تجربه و همچنین ملاک مقایسه در دسترس از الگوی رشدی فرزندشان ندارند، دیرتر بتوانند به نشانه های اختلال اتیسم حساسیت نشان دهند که همین عامل باعث می شود که فرایند تشخیص، شروع مداخلات زودهنگام و سازگاری زمان بیشتری به خود اختصاص دهد.

از این رو پیشنهاد می شود تا زوجینی که به تازگی ازدواج کرده اند و قصد فرزندآوری دارند اطلاعات صحیحی از نشانه های اختلالات دوران کودکی به خصوص اختلال اتیسم کسب نمایند.

روح الله فتح آبادی؛ دانشجوی دکتری روانشناسی دانشگاه علامه طباطبایی

photo 2019 11 30 23 09 48 - افزایش آگاهی و دانش زوجین جوان از اختلال اتیسم

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند