شما اینجا هستید
آخرین اخبار » اصلاح نگرش جامعه نسبت به افراد با اختلال اتیسم

اهمیت تغییر و اصلاح نگرش جامعه نسبت به افراد با اختلال اتیسم

متأسفانه کمبود آگاهی عمـوم و وجـود نگـرش منفی نسبت به افراد با اختلال اتیسم از عمده تـرین مشـکلات برای رسیدن به حقـوق انسـانی این افراد در جامعه است به همین دلیل تغییر نگـرش جامعه و مسئولان نسبت به افراد با اختلال اتیسم از اهمیت و ضرورت زیادی برخـوردار اسـت.
ازطرفی دیگـر بـر اثـر وجـود ایـن نگـرش هـا در جامعـه، والـدین این افراد نیز دچار احساسات و واکنش ها منفی بســیاری از جملــه شرمســاری و مشـکلات خـانوادگی مـی شـوند.
عـدم دریافـت حمایـت خانواده های دارای فرزند با اختلال اتیسم از سوی جامعه به بـروز مشـکلاتی در سازگاری خانواده و به ویژه مادر می انجامد.

لازم به ذکر است که درک واقع بینانه این مسـأله نیازمنـد انجـام اقـدام هـایی برای تغییر نگرش مردم نسبت به افراد با اختلال اتیسم است و در این زمینه همکاری دولت، رسـانه هـای جمعـی نقش بسیار موثری می توانند ایفا کنند که از جمله آن می توان به برگزاری همایش هایی در زمینه شناخت این افراد و معرفی افراد اتیسم موفق به جامعه اشـاره کـرد.

مرتضی اسدی، کارشناسی ارشد روانشناسی

photo 2020 01 12 02 52 33 - اصلاح نگرش جامعه نسبت به افراد با اختلال اتیسم

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند