شما اینجا هستید
آخرین اخبار » پویش اوریگامی کودکان در ایام نوروز ۱۳۹۹

کمیسیون علمی، پژوهشی، آموزشی و فناوری اطلاعات مجمع جوانان استان البرز برگزار می کند
پویش اوریگامی کودکان در ایام نوروز سال ۱۳۹۹ در بحران کرونا

در این ایام از سال و با توجه به مدیریت و پیشگیری از بیماری کرونا کمیسیون علمی، پژوهشی مجمع جوانان استان البرز در نظر دارد برای کودکان که در این روزها در قرنطینه خانگی هستن در راستای سلامت روحشان طرح پویش کودکان را با موضوع اوریگامی حیوان موش به مناسبت سال جدید همراه با آموزش ارائه دهد.

unnamed 4 - پویش اوریگامی کودکان در ایام نوروز 1399
از والدین گرامی خواهشمند است آثار کودکان را با عکس خود کودک برای به نمایش گذاشتن استعداد آنها در قسمت دایرکت صفحه اینستاگرام ما ارسال کنید

▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪
تعریف اوریگامی
اوریگامی هنر خلق شکل های مختلف تنها به وسیله تا کردن کاغذ است که نتیجه آن خلق مجسمه های زیبا و جذاب کاغذی است. در حقیقت اوریگامی (اریگامی) همان کاردستی هایی است که تنها با تا کردن کاغذ درست می شود وگاه می توانند بسیار ساده و گاهی بسیار پیچیده باشند.
………..………..

⭕فوائد اوریگامی
✅تقویت تجسم سه بعدی✅ تقویت هوش کودک✅افزایش صبر و پیگیری کودک
✅تقویت تجسم هنری✅پرورش خلاقیت کودک
✅کمک به هماهنگی چشم هاو دست ها
………..………………….

⭕تأثیرات اوریگامی
اوریگامی ترکیبی از هنر و علم است و به نوعی به هردو نیمکره مغز مربوط می شود. جهت ساخت اوریگامی به هردو دست نیاز است پس تمرین اوریگامی ورزشی مفید برای مغر محسوب می شود و با توانمند کردم هر دو نیمکره مغز به حل مسائل پیچیده کمک می کند. اوریگامی نه تنها در پرورش هوش بچه ها مفید است، بلکه برای کودکان استثنایی و با بهره هوشی کم هم قابل استفاده و بسیار مفید است.

براساس طرحی از سیما باقری  کارشناس نقاشی  و مربی هنر و خلاقیت مهد و پیش دبستانی یاسین  (عضو کمیسیون علمی پژوهشی مجمع جوانان استان البرز)

2819e723 68a2 40fb a121 be3dd0ca90ca - پویش اوریگامی کودکان در ایام نوروز 1399

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند