شما اینجا هستید
آخرین اخبار » مدیران ضعیف و ترسو در اداره کشور

مدیران ضعیف و ترسو از عهده اداره کشور بر نمی آیند

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به نامه روسای کمیسیون های مجلس یازدهم به رئیس جمهور با هدف تغییر سیستم مدیریت در سال باقی مانده دولت دوازدهم، گفت: در شرایط جنگ تمام اعیار اقتصادی هستیم که افراد توانمند، با روحیه جهادی و انقلابی می توانند عهده دار مدیریت ها باشند، افرادی باید در پست های مدیریتی استفاده شوند که به حوزه مدیریتی آشنا باشند و در تصمیم گیری شجاعت داشته باشند تا بتوانند به موقع تصمیم گیری کنند.

89461205 e6b0 45cc 8cce e848526e2fe3 - مدیران ضعیف و ترسو در اداره کشور

نماینده مردم جهرم در مجلس یازدهم گفت: مدیران ترسو و ضعیف دراین شرایط از عهده کارهای کشور بر نمی آیند، در شرایطی هستیم که مدیر شجاع و توانمند می تواند از ظرفیت های کشور استفاده کند، در مقابل جبهه دشمن ایستادگی کند، ترس و هراس به دل راه ندهد و بر ظرفیت های داخلی باور داشته باشد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جنگ اقتصادی همچنان ادامه دارد، از این رو اینکه چه کسی مدیریت را برعهده گرفته است اهمیت دارد، فردی می تواند در پست مدیریت فعالیت کند که دارای فکر و اندیشه باشند و با وجودشان خدمت کنند، اعتقاد داریم در شرایط تحریمی وضعیت اقتصادی مردم می توانست بهتر از این باشد.

عملکرد ضعیف دولت و نارضایتی مردم

این نماینده ضمن انتقاد از عملکرد دولت در بخش های اقتصادی، گفت: دولت در حوزه مسکن، معیشت خوب کار نکرد و عامل آن در مدیریت ضعیف و کم توان است؛ متاسفانه در کشور هر اتفاقی رخ می دهد برجام و تحریم ها را مقصر می دانیم، درست است که تحریم ها اثر منفی بر اقتصاد کشور داشت اما عمده بحث به مدیریت ها و توان های داخلی بر می گردد بسیاری از مدیران کشور توان بهره گیری از ظرفیت ها کشور را نداشته اند.

رضایی کوچی درادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: اعتقاد داریم دولت باید رویکرد خود را تغییر دهد و مدیرانی را انتخاب کند قوی، کار بلد باشند و به ظرفیت های داخلی توجه داشته باشد، چنین مدیری در مقابل دشمن قوی است. چنین رویکردی می تواند در حوزه مدیریت بسیار مهم و اثرگذار باشد.

این نماینده مجلس با اشاره آمادگی نمایندگان برای همراهی دولت در تغییر رویکرد مدیریتی، گفت: ما پای کار هستیم، به دولت کمک می کنیم که مدیران کار بلد معرفی کند، مجلس حتما حمایت و پیشتبانی می کند، کمیسیون های تخصصی مجلس فعال شده اند، دولت هر مانعی سر راه حرکت خود می بیند به مجلس انتقال دهد، ما برای بهبود وضعیت کشور و معیشت مردم آمادگی رفع مشکلات را داریم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: رویکرد مجلس یازدهم، کمیسیون است، ما در کمیسیون ها نگاه تخصصی داریم تا هم بر حسن اجرای قوانین نظارت شود و هم دولت بتواند خدمات مورد نیاز را به کشور ارائه دهد./ خبرگزاری خانه ملت

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند