شما اینجا هستید
آخرین اخبار » بازگشت کوپن به ایران !!!

آیا کوپن  دوباره بر می گردد ؟؟!!

طرح کوپنی کردن کالاهای اساسی سریع‌تر عملیاتی شود

دولت باید برای کاهش فشار اقتصادی به مردم از راهکارهای کوتاه مدتی همچون کوپنی کردن کالاهای اساسی استفاده کند.

مسلم صالحی در گفت‌وگویی راهکارهای برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی ارائه کرد و گفت: پیشنهاد می‌کنم طرح کوپنی کردن ارزاق هرچه سریع‌تر عملیاتی شود تا کالاها مطابق قیمت مصوبه دولت به دست خانوارها برسد چراکه نوسانات شدید قیمت ارز و دلار مانع از کنترل قیمت‌ها شده است لذا دولت باید از راهکارهای کوتاه مدتی همچون کوپنی کردن کالاهای اساسی استفاده کند.

 

202006109907225617 - بازگشت کوپن به ایران !!!

 

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی افزایش نظارت دولت را راهکار دیگری برای کنترل قیمت کالاهای اساسی عنوان کرد و گفت: اگرچه با وضعیت ایجاد شده کنترل بازار از دست دولت وزارت صمت و اصناف و اتاق بازرگانی خارج شده است اما با توجه به بهم‌ریختگی جو روانی جامعه نظارت‌ها هم بی‌نتیجه می‌مانند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: راهکار بلند مدت برای تثبت و کاهش قیمت‌ کالاهای اساسی، منوط به ایجاد ثبات در بازار ارز است لذا تا در این بازار ثبات ایجاد نشود نمی‌توان به ساماندهی کالای اساسی خیلی امیدوار بود چراکه وضعیت تمامی بازارها همچون زنجیره‌ای به یکدیگر متصل هستند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، طرح یک‌فوریتی تامین کالاهای اساسی موسوم به ارائه “کالا برگ برای کالاهای اساسی” که در مجلس تصویب شد و چندین پیشنهاد برای دادن این کالابرگ‌ها وجود دارد؛ از جمله آنکه کارت‌های الکترونیک به افراد مشمول داده شود یا مانند دوران دفاع مقدس، مردم کوپن دریافت کنند و حتی مطرح شد کمک‌های معیشتی دولت افزایش پیدا کند. حال باید دید کمیسیون‌های تخصصی که وظیفه بررسی این موارد را دارند، به کدام نتیجه می‌رسند./ خانه ملت

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند