شما اینجا هستید
آخرین اخبار » کرونا و اضطراب کودکان

کرونا یا همان بیماری کووید۱۹ چه تاثیری بر اضطراب کودکان دارد؟؟

اکثرا افراد جامعه درباره ویروس کرونا و بیماری کرونا یا کووید ۱۹ اطلاعات نسبتا خوبی دارند، اما با این حال با توجه به شیوع بالای این ویروس و نبود درمان قابل اتکا، بهتر است که بیشتر آموزش ببینیم و آموزش دهیم.

در این راستا در رابطه اضطراب بیماری کووید۱۹ در کودکان باید گفت که والدین کودکان نباید سعی در پنهان کردن این بیماری داشته باشند، چرا که با توجه به اطلاعات گسترده در محیط پیرامون و رسانه ها در مورد بیماری کرونا دیر یا زود کودکان به وجود این بیماری پی خواهند برد و نتیجه آن می شود که کودک نسبت به والدین خود بی اعتماد خواهد شد و همین عامل سبب تشدید اضطراب در کودکان خواهد شد.

والدین در رابطه با هیجانات کودکان باید با آن‌ها صحبت کنند و به آن‌ها آرامش بدهند که اگر مراقبت‌ها را انجام بدهند مشکلی برای آن‌ها به وجود نمی‌آید.

والدین نباید مکررا به کودکشان تذکر دهند که تو این کار یا آن کار را انجام دادی و الان به ویروس کرونا مبتلا می شوی . حساسیت های زیاد از حد توسط والدین بسیار به کودکان آسیب می‌زند، چرا که این مسائل در ذهن کودکان باقی می‌ماند و سبب ایجاد اختلال در کارکرد اجتماعی و کیفیت زندگی آن ها می‌کند.

مداخلاتی چون انواع بازی درمانی، قصه درمانی، هنردرمانی تاثیر زیادی در کاهش اضطراب بیماری کرونا در کودکان خواهد داشت.

 

یادداشت از روح الله فتح آبادی دانشجوی دکتری تخصصی روانشناسی دانشگاه علامه طباطبایی

photo 2020 08 09 08 22 11 - کرونا و اضطراب کودکان

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند