شما اینجا هستید
آخرین اخبار » ترامپ یا بایدن ؟! تاثیر انتخابات آمریکا بر اقتصاد ایران چیست؟

ترامپ یا بایدن ؟؟! تاثیر انتخابات آمریکا بر اقتصاد ایران چیست؟ چه کسی مشکلات را باید حل کند؟

تاثیر انتخابات آمریکا بر اقتصاد ایران چیست؟

سال ۱۹۷۶ بود که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بین جرالد فورد حزب جمهوری خواه و جیمی کارتر از حزب دموکرات برگزار شد؛ که طی ان کارتر با ۲۹۷ رای در برابر۲۴۰ رای به پیروزی رسید.
محمدرضا پهلوی سعی كرد در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا با تبلیغات به نفع فورد، كاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریكا٬ شرایط را به نفع او تمام كند.
اردشیر زاهدی به دستور محمدرضا وظیفه داشت تا با تزریق پول به ستاد تبلیغات فورد، شرایط را برای روی كار آمدن او فراهم كند؛ بعد از انتخابات در محافل سیاسی آمریكا شایع شد این مبلغ حدود ۱۲۰ میلیون دلار بوده است که البته کارتر بر خلاف میل پهلوی رای آورد.

این روزا هم شاهد برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ در امریکا هستیم؛ ترامپ یا بایدن ؟؟!  شاید در حوزه روابط بین‌الملل برای بسیاری از کشورها از این جهت که چه کسی زمامدار حکومت کشوری خواهد بود که دائماً دچار توهّم سلطه جهانی است و اینکه چه کسی رئیس جمهور آمریکا خواهد شد؟ ترامپ یابایدن ؟؟!

اما آنچه که این روزهای فضای مجازی ایران را تحت تأثیر خود قرار داده است اول اینکه بسیاری از کاربران فضای مجازی با پرداختن طنزگونه به انتخاب ترامپ یا بایدن یا به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا واکنش نشان دادند و قسمت تلخ ماجرا از آنجا آغاز می شود که ایران رتبه سوم در بین جستجوگر های اینترنتی در خصوص انتخابات آمریکاست و خود مردم آمریکا رتبه نهم در میان کشورهایی هستند که در جستجوگرهای اینترنت نتیجه انتخابات امریکا را دنبال می‌کنند که می‌توان گفت این امر می‌تواند از جایی سرچشمه بگیرد که هم مشاهده می‌شود تعدادی از سیاسیون؛ امورات سیاستی و زندگی مردم خود را به این انتخابات گره زده اند.

تاثیر انتخابات آمریکا بر نرخ طلا و دلار

وقتی کلام مقام معظم رهبری را با خود مرور می کنیم که ایشان نیز فرمودند نتیجه انتخابات آمریکا تاثیری در زندگی ما ندارد مفهومش این است که این وادادگی را پایان دهید و چشم به توانایی‌های خود داشته باشید.

بالا و پایین شدن آرای هر کدام از این دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به صورت مستقیم بر نرخ طلا و دلار بسیاری از شاخص‌های اقتصادی تاثیر مستقیم دارد این جای تاسف است.
خلاصه اینکه باید بگویم حقارت غربزدگان در گره زدن اوضاع کشور به انتخابات آمریکا و دعا برای انتخاب یک فرد، قدمت تاریخی دارد؛ این حقارت را پایان دهید!

داود اسدی: روزنامه نگار

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری اصل ماجرا | در کمتر از دو دقیقه، "اصل ماجرا" برای شما مهمترین وقایع اجتماعی، اقتصادی یا فرهنگی روز را بازگو میکند